Sıradaki içerik:

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı var mı? Hangi Saatlerde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak?

Alışveriş Merkezleri Kaçta Kapanacak? Alışveriş Merkezleri Hangi Saatler Arasında Açık Olacak?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri açıkladı. Tedbirler kapsamında bazı işletmelerin çalışma saatleri sınırlandırıldı. Peki Alışveriş merkezleri kaçta kapanacak? Alışveriş merkezleri hangi saatler arasında açık olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bilim kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma sürelerinin saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Koruyucu tedbirler kapsamında yürütülen aşı çalışmalarında umut verici gelişmeler yaşanırken, tehdit sürüyor. Sonbaharla birlikte yeniden tırmanışa geçen ölüm sayıları, Avrupa ve dünyanın pek çok yerinde tedbirlerin sıkılaştırmasına sebep oldu. Salgının seyri tırmanışını sürdürürse, hepimiz için can acıtıcı tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir. Türkiye olarak salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak çalışmaları sürdürme görevimiz var.  Milletimizden bu fedakarlıkların boşa gitmemesi için salgınla mücadelede kurallara uyması ve daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz. Amacımız bir an önce ülkemizi bu salgın illetinden kurtararak hedeflerimize ulaşmaktır. Kabine toplantımızda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10 ve 20 arası dışında sokak kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş üstü için uygulanan sokak kısıtlaması 20 yaş altına da teşbih edilecek. Restoran, berber gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10 ve 20:00 arasında olacak.” dedi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli