Yaşam

Alka Seltzer Ne İşe Yarar? Alka Seltzer Kullanıcı Yorumları

Alka Seltzer Ne İşe Yarar? Alka Seltzer Kullanıcı Yorumları. Alka Seltzer halk arasında alkol kullanımı sonrası sabahında oluşan baş ağrısı akşamdan kalmışlık belirtilerini (baş ağrısını, mide bulantısı) geçiren ilaç olarak bilinir. Alka Seltze’in etken maddesi Asetilsalisilik asittir. Alka Seltzer tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri  azaltmaya yararlı ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.

Alka Seltzer Ne İşe Yarar?

Alka Seltzer tablet  baş ağrısı, omuz, boyun ve kol ağrıları, diş ağrısı, kas ağrısı, romatizma ağrıları, romatizmal hastalıklar ve  eklem iltihabının neden olduğu ağrılı vakalar ve adet dönemi ağrıları vakalarında uygulanır.

Alkolün etkisini azaltmak amacıyla suda eritilerek içilen Sedergine veya Alka Seltzer, 25-20 dakika içerisinde kendinize gelmenizi ve alkolün yaratmış olduğu yıkıcı etkileri ortadan kaldırmasıyla bilinir.

Ancak kullanımında dikkatli olmak gereklidir. Reçetesiz satılması nedeniyle bilinçsiz tüketildiğiniz geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir. Çok fazla tüketildiğinde mide kanamasına neden olduğu kanıtlanmıştır. Amerika Gıda ve İlaç Departmanı, US Food and Drug Administration (FDA), üç kadeh alkolden sonra alınan Aspirin ve Alka-Seltzer’in midede kanamaya yol açtığını açıkladı.

Ayrıca, Vermidon, Gripin gibi ağrı kesici ve grip ilaçları da alkolle birlikte alındığı taktirde, karaciğerde önemli zararlar oluşturuyor.


Alka Seltzer Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, 16 yaş ve üstü ergenler ve yetişkinlerde; tercihen yemeklerden sonra 1 veya 2 tablet ALKA-SELTZER suda eritilerek alınır. Günde 8 tableti geçmemek şartıyla 6 – 8 saat arayla tekrar içilebilir. Belirtilen dozu aşmayınız. Doktorunuza
danışmadan 3 – 5 günden fazla kullanmayınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Alka Seltzer Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı-1 :

Bir çeşit ertesi gün hapı. çok içilen gecelerin sabahında suya bir adet atıp içince o akşamdan kalmalığı, baş ağrısını, mide bulantısını, enerjisizliği kesen mucize ilaç. Yine de nasılsa alka seltzer var deyip abartmamak lazım onun deva olmayacağı durumlar da var.


Kullanıcı-2 :

Ertesi gün hapı olarak da isimlendirilen, aşırı alkol tüketilen günlerin ertesi sabahında suda eritilerek içilen mucizevi ilaç. başka hiçbirşey alkolden sonra baş ağrısını bu kadar çabuk ve etkin geçirmiyor.


Kullanıcı-3 :

Baş ağrısı ve hazımsızlığa karşı suya atılıp eritilerek kullanılan ilaç. ‘alkolden sonra’sı kısmını hiç bilmiyordum amma velakin çok etkili bir ilaç olduğunu düşünüyorum. hastalık başlangıçlarında ateş ve baş ağrısı olduğunda içince uzun süre zinde tutmuşluğu vardır.


Kullanıcı-4 :

Buzdolabımdaki yumurtalığın yanında her daim duran yumurtaların ve kurumuş yarım limonun kankası :d tanım: suda eriyen kötü tada sahip vücudun ph dengesini sağlamayı vadeden ilaç genelde akşamdan kalma durumunu ortadan kaldırmak için kullanılır.


Kullanıcı-5 :

Alkolik arkadaşlarım sayesinde keşfettiğim ilacımsı bir şey. seneler seneler evvel içip içip sızmak için eve gittiğimizde arkadaşım hazırlamıştı ve bunu iç öyle uyu demişti. o zaman anlamıştım ne işe yaradığını. gerçi işe yarayıp yaramadığını pek anlayamadım. ben ertesi sabah  uyandığımda içmek yerine yatmadan evvel içiyorum.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu