Gündem

AÖF Af Başvurusu 2022-2023 Nedir, Nasıl Yapılır? AÖF Af Başvurusu Ne Zaman Onaylanır?

AÖF Af Başvurusu 2022-2023 Nedir, Nasıl Yapılır? Geçtiğimiz günlerde yayınlanan, AÖF, İktisat ve İşletme Fakülteleri için Af Başvuru Duyurusu sonrasında, AÖF Af Başvurusu 2022-2023 Nasıl Yapılır? merak edilmeye başlandı. Dolayısıyla Af başvurusu yapacak öğrenciler, AÖF af basvurusu nedir? AÖF af kayıtları nasıl yapılır? araştırmaya başladı. Gelin birlikte AÖF af Başvurusu Ne Zaman Onaylanır? öğrenelim…

AÖF Af Başvurusu 2022-2023 Nedir?

AÖF tarafından İktisat ve İşletme Fakültelerinin; önlisans ve lisans programlarından kaydı silinenler öğrenciler ve yerleşip kayıt yaptırmayanların öğrencilerin öğrenimlerine devam etmesi amaçlanarak af kapsamından faydalanmaları için resmi gazetede yayımlanmıştır. Hal böyle olunca AÖF Af Başvurusu 2022-2023 faydalanmak isteyen öğrenciler AÖF af kapsamında kayıt 2022-2023 merak ediyor.


AÖF Af Başvurusu 2022-2023 Nasıl Yapılır?

07 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 17:00’de sona erecek olan AÖF Af Başvurusu nasıl yapılır? merak edenler için Af Başvuru ve Kayıt İşlemleri aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısından e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

AÖF Af Kapsamında Kayıt İşlemleri İçin TIKLAYINIZ


AÖF Af Başvurusu 2022-2023 Ne Zaman?

Af başvurusu  04 Ekim-07 Kasım 2022 tarihleri arasında Af başvurusunu tamamlayan adayların kayıt işlemleri 06-10 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.


AÖF Af Başvurusu Onay Bekliyor Ne Demek?

Açıköğretim Fakültesi AÖF başvurunuzun son aşamasında Yetkili onayı bekliyor uyarısı almanızın nedeni, yatırdığınız paranın henüz onaylanmadığını gösteriyor. Onaylanmadığı için henüz bir sonraki aşamaya geçemiyorsunuz. Bu yüzden başvurunuz tamamlanmıyor. Açıköğretim Fakültesinde yetkili birisi paranın yatırıldığına dair onay vermesi gerekiyor.


2022-2023 AÖF Kaydı Silinen Öğrencilerin Bilmesi Gerekenler

AÖF kaydını sildiren yeniden kayıt yaptırabilir mi?

Herhangi bir örgün yükseköğretimde kayıtlı ya da yükseköğretim programından mezun durumdaysanız; İkinci Üniversite kayıt türü ile daha önce kaydınızı sildirdiğiniz bölüme kayıt yaptırmanızda bir sakınca yoktur.

Açıköğretim kaydım silinmiş midir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrenci Destek Sistemi. Dört dönem üst üste kayıt yeniletmediğimde kaydım silinir mi? 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren üst üste 4 dönem kayıt yenileme işlemi yapmayan öğrencilerimizin kayıtları silinecektir.

Şu anda bir üniversite de öğrenci olarak devam etmekteyim buradaki kaydım silindiğinde ikinci üniversite kaydımda silinir mi?

Bölümden örgün olarak mezun olan öğrenciler ile aynı haklara sahip olursunuz.

Şu anda bir üniversite de öğrenci olarak devam etmekteyim. Buradaki kaydım silindiğinde, ikinci üniversite kaydımda silinir mi?

Hayır böyle bir durum söz konusu değildir.

AÖF kayıt yenileme ücreti ödenmezse ne olur?

Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Üniversite kayıt silindikten sonra tekrar açılır mı?

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, terörle bağlantısı olanlar hariç, tüm eğitim düzeylerinde herkes öğrenciliğe geri dönebilecek. 680 bin kişiyi ilgilendiren aftan, 18 Mayıs’a kadar yükseköğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen öğrenciler yararlanabilecek.

AÖF kayıt silme internetten yapılabiliyor mu?

Hem Anadolu Üniversitesi AÖF hem de Atatürk Üniversitesi ATA AÖF kayıt silme talebinizi içeren ıslak imzalı dilekçenizin ile nüfus cüzdanınızın fotokopisini Fakültemize elden teslim ettiğiniz ya da posta/kargo yoluyla gönderdiğiniz takdirde kayıt silme işleminiz gerçekleştirilir.

Açık öğretim kayıt silinirse ne olur?

İki yıl üst üste kaydını yenilemeyen öğrencilerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir. Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine kayıtlı öğrenciler kayıt yeniletmedikleri yılda öğrencilik hizmetlerinden faydalanamazlar.

AÖF kaç yılda mezun olunur?

MADDE 5 – (1) Öğrencilere, öğrenimlerini tamamlamaları için tanınan program süresi; 2 yıllık önlisans programları için 4 yarıyıl, 4 yıllık lisans programları için 8 yarıyıldır.

AÖF Harç Ücretleri 2022

Anadolu AÖF Kayıt Yenileme Ücreti 2022 Ne Kadar?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu