Öğrenci Gazetesi

AÖF Diploma Sorgulama 2024: AÖF Diploması Nasıl Alınır?

AÖF Diploma Sorgulama 2024: AÖF Diploması Nasıl Alınır?. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından mezuniyet durumunda olan öğrenciler diplomalarını ne zaman ve nasıl alacaklarını araştırıyor. Bizde bu makalemizde mezun olan öğrenciler için AÖF diploma sorgulama işlemlerin nasıl yapılacağını ve AÖF diplomasının nasıl alınır? sorularının yanıtlarını açıklamak istedik. AÖF diplomaları dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde bağlı olduğunuz AÖF bürolarına gönderilir. Ancak staj yükümlülüğü bulunan öğrenciler stajlarını tamamladıklarını belgeledikten veya laboratuvar uygulama dersi bulunan öğrenciler laboratuvar uygulama dersini tamamladıktan sonra diplomalarını alabilirler.

 AÖF Diploması Nasıl Alınır?

AÖF diplomaları dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde bağlı olduğunuz AÖF bürolarına gönderilir. Ancak staj yükümlülüğü bulunan öğrenciler stajlarını tamamladıklarını belgeledikten veya laboratuvar uygulama dersi bulunan öğrenciler laboratuvar uygulama dersini tamamladıktan sonra diplomalarını alabilirler.

“AÖF mezunları bağlı oldukları AÖF bürosuna özel kimlik ve öğrenci kimlik/tanıtım kartlarıyla kendileri veya yasal vekilleri başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez. Diplomalar öğrencinin adresine veya istediği resmî kurumlara posta veya kargo ile gönderilmez. AÖF büroları arasında diploma gönderme işlemi yapılmaz.” AÖF mezunlarına diploma haricinde geçici mezuniyet belgesi, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten belge verilmez.

Dönem sonu sınav sonuçları açıklandıktan sonra takip eden birkaç gün içerisinde mezun durum güncellemesi yapılır sonra e-devlet sisteminden durumunuzun güncellemesini kontrol edebilir ya da Mezuniyet Belgesi dokümanı alabilirsiniz.


AÖF Diploma Sorgulama

AÖF diplomaları https://www.anadolu.edu.tr/diploma-dogrula adresi üzerinden sorgulanır. Öğrenciler T.C kimlik numarası ve diploma numarası girerek diplomalarını doğrulayabilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 AÖF Mezuniyet Durumu Öğrenme

👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu