Öğrenci Gazetesi

AÖF Mezuniyet Durumu Öğrenme 2024: AÖF Mezuniyet Durumu Nasıl Öğrenilir?

AÖF Mezuniyet Durumu Öğrenme 2024: AÖF Mezuniyet Durumu Nasıl Öğrenilir?. Anadolu Üniversite Lisans ve Ön lisans öğrencileri son sınavlarına girdikten ve sınav notlarının açıklanmasından sonra dersleri geçip mezun olup olmadıklarını merak ediyor. Bizde bu makalemizde AÖF mezuniyet durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını açıklamak istedik.

AÖF Mezuniyet Durumu Nasıl Öğrenilir?

AÖF’den mezun olabilmek için programdaki bütün dersleri başarmış olması ve FF, DZ veya YZ notlarının bulunmaması gerekiyor. Programda öğrencilerin asgari 120 ECTS kredilerinin sağlanması ve genel not ortalamalarının da 4,00 üstünden en az 2,00 olması gerekiyor. Bu şartları yerine getirenler için şimdi AÖF Mezuniyet Durumu Nasıl Öğrenilir? sorusuna gelelim…

Anadolu Üniversitesi mezuniyet durumu sorgulama işlemi AÖF’ nin resmi internet adresinden gerçekleştiriliyor. Mezuniyeti hakkında detaylı bilgi almak isteyen AÖF öğrencileri, Öğrenci Bilgi Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra durumlarını öğrenebiliyor…

AÖF Mezuniyet Durumu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.


AÖF Diploması Nasıl Alınır?

AÖF’den mezun olan öğrencilerin diplomaları sınavların açıklanmasından 20 gün içerisinde hazırlanıyor ve mezunlara verilecek şekilde mezunların bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderiliyor. Staj yükümlülüğü olanlar ise stajı tamamladıktan sonra bunu belgeleyip diplomalarını alabiliyor.

AÖF mezunları bağlı bulundukları AÖF bürolarına gidilip özel kimlik ve öğrenci kimlik kartı ile kendilerinin ya da yasal vekillerinin başvurmasıyla imza karşılığında diplomalar alınabiliyor. Bunun dışında herhangi bir kişiye bir öğrencinin diploması verilmiyor. Aynı zamanda diplomalar, öğrencilere gönderilmiyor. Mezunlara; diploma dışında geçici mezuniyet belgesi, yazı ya da öğrenim belgesi gibi mezuniyet belirten belgeler verilmiyor. Buna ek olarak AÖF’ de öğretim gideri, öğretim ücreti ya da öğrenci katkı payı borcu bulunanların da borçlarını ödemedikleri sürece diplomaları fakülte tarafından verilmiyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 AÖF Mezuniyet Durumu Öğrenme

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu