Öğrenci Gazetesi

AÖF Onur Belgesi Nasıl Alınır? AÖF Onur Belgesi Ne İşe Yarar?

AÖF Onur Belgesi Nasıl Alınır?. AÖF Onur Belgesi Ne İşe Yarar?. AÖF Onur belgesi en az 30 AKTS kredilik ders alıp dönem sonu not ortalaması 3,50 ve üzeri olanlar AÖF Yüksek Onur Öğrencisi, not ortalaması 3,49 ve 3.00 olanlar ise AÖF Onur Öğrencisi sayılır. Ancak FF, YZ, DZ ve EK notu olan öğrenciler not ortalaması koşulunu sağlasalar bile AÖF Yüksek Onur Öğrencisi veya Onur Öğrencisi sayılamazlar.

AÖF Onur Belgesi

Genel Not Ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar Yüksek Onur Öğrencisi, Genel Not Ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olanlar Onur Öğrencisi olarak mezun olur. Onur belgeleri dönemlik olarak verilmektedir. Dört yıl boyunca yüksek başarı yakalayan lisans öğrencileri toplamda 8 kez Onur belgesi alma hakkına sahiptir. Ön lisans bölümündeki öğrenciler ise 4 kez onur öğrencisi olarak onurlandırılabilir. Peki AÖF Onur belgesi nasıl alınır? İşte yanıtı…

Anadolu Üniversitesi AÖF Onur Belgesi Nasıl Alınır?

AÖF Onur veya Yüksek Onur belgesi almaya hak kazanan öğrenciler Üniversite tarafından kısa mesaj (SMS) gönderildikten sonra öğrenciler https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/ adresindeki Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)’ndan T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle adres bilgilerini güncelledikten sonra belge isteklerinde bulunabilirler. İstek sonrası AÖF kayıtlı adresinize belgeniz postalanacaktır.


AÖF Onur Belgesi Ne İşe Yarar?

AÖF Onur Belgesi, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine derslerdeki başarılarını ödüllendiren bir belgedir. Onur belgesi, öğrencilere ders çalışmaya teşvik etme amacı taşır ve genellikle derslerdeki yüksek başarıyı simgeler. Öğrenciler, bu belgeyi alarak başarılarını resmi olarak belgeleyebilirler. Onur belgesi, öğrencilere motivasyon sağlamanın yanı sıra, bazı durumlarda iş başvurularında da avantaj sağlayabilir. Onur belgesi, öğrencilerin derslerdeki performansını ve başarısını takdir etmek için verilen bir belgedir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 AÖF Mezuniyet Sorgulama

👉 AÖF Harf Notu Karşılıkları: Geçer Harf Notları Nelerdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu