Öğrenci Gazetesi

AÖF Onur Belgesi Sorgulama: AÖF Onur Belgesi Nasıl Alınır?

AÖF Onur Belgesi Sorgulama: AÖF Onur Belgesi Nasıl Alınır?. Anadolu Üniversitesi AÖF Onur belgesi en az 30 AKTS kredilik ders alıp dönem sonu not ortalaması 3,50 ve üzeri olanlar Yüksek Onur Öğrencisi, not ortalaması 3,49 ve 3.00 olanlar ise Onur Öğrencisi sayılır. Ancak FF, YZ, DZ ve EK notu olan öğrenciler not ortalaması koşulunu sağlasalar bile AÖF Yüksek Onur Öğrencisi veya Onur Öğrencisi sayılamazlar.

AÖF Onur Belgesi Nasıl Alınır?

Genel Not Ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar Yüksek Onur Öğrencisi, Genel Not Ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olanlar Onur Öğrencisi olarak mezun olur. Onur belgeleri dönemlik olarak verilmektedir. Dört yıl boyunca yüksek başarı yakalayan lisans öğrencileri toplamda 8 kez Onur belgesi alma hakkına sahiptir. Önlisans bölümündeki öğrenciler ise 4 kez onur öğrencisi olarak onurlandırılabilir.

AÖF onur belgesi belirlenen not ortalamasını tutturan öğrencilere motivasyonlarını arttırmak ve daha çok çalışmaları sağlamak için verilmektedir. Onur Belgesi alan öğrenciler CV’lerine eklediklerinde fark yaradan bir referans örneği oluştururlar.


AÖF Onur Belgesi Sorgulama

AÖF Onur veya Yüksek Onur belgesi almaya hak kazanan öğrenciler Üniversite tarafından kısa mesaj (SMS) gönderildikten sonra öğrenciler https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/ adresindeki Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)’ndan T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle adres bilgilerini güncelledikten sonra belge isteklerinde bulunabilirler. İstek sonrası AÖF kayıtlı adresinize belgeniz postalanacaktır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 AÖF Diploma Sorgulama

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu