Yaşam

Apfecto Göz Damlası Ne İşe Yarar? Apfecto Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Apfecto Göz Damlası Ne İşe Yarar? Apfecto Göz Damlası Nasıl Kullanılır?. Apfecto Göz Damlası Ne İçin Kullanılır? Apfecto göz damlası, gözdeki katarakt ameliyatı sonrası oluşan ağrı, ödem ve şişme riskini azaltmak için kullanır. Apfecto sarı renkli süspansiyon halindedir. Apfecto 5 ml süspansiyon içeren 5 ml’lik LDPE şişelerde kullanma talimatı ile birlikte ambalajlanır.

Apfecto Göz Damlası Ne İşe Yarar?

APFECTO bir göz damlasıdır. Sarı renkli süspansiyon halindedir. APFECTO, nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar(NSAİİ) adı verilen bir ilaç grubunda yer almaktadır. APFECTO, LDPE-HDPE kapak, LDPE damlalık, 5 ml süspansiyon içeren 5 ml’lik LDPE şişelerde kullanma talimatı ile birlikte ambalajlanır.

APFECTO aşağıdaki durumlarda kullanılır:

• Gözdeki katarakt (göze perde inmesi) ameliyatını takiben gözde oluşabilen ağrı ve inflamasyonun (yangı) önlenmesi ve hafifletilmesi

• Şeker hastalarında (diyabetik hastalarda) katarakt ameliyatını takiben gözdeki maküler ödem (gözün arka tarafında şişme) riskinin azaltılması.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

APFECTO Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

APFECTO’yu kullanırken her zaman doktorunuzun talimatlarına kesin olarak uyunuz. Emin olmadığınızda doktorunuza veya eczacınıza sorunuz. APFECTO’yu sadece doktorunuz belirttiyse, iki gözünüze uygulayınız. APFECTO’yu sadece göz damlası olarak kullanınız. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Rutin doz: Günde 3 kez hasta göze/gözlere bir damla sabah, öğle ve akşam.

Her gün aynı zamanda kullanınız.

Uygulama yolu ve metodu:

Katarak tameliyatından bir gün önce başlayınız. Ameliyat günü devam ediniz. Sonra doktorunuzun size söylediği süre boyunca kullanınız. Bu süre ameliyatınızdan sonraki 21 güne kadar (göz ağrısı ve inflamasyonun önlenmesi için) veya 60 güne kadar (maküler ödem gelişimini önlemek için) olabilir. APFECTO’yu her iki gözünüzde sadece doktorunuz size söyledi ise kullanınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu