Gündem

Arizona Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arizona Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Arizona Üniversitesi, 1885 yılında bir devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. Mevcut 34.072 lisans derecesi vardır. Kampüs 392 dönüm büyüklüğündedir. Akademik takvim yarıyıllara dayanmaktadır. Eyaletin en büyük devlet üniversitelerinden biri olan Tucson’daki Arizona Üniversitesi, öğrencilere atletizm, çeşitli etkinlikler ve akademik fırsatlar ile çeşitli öğrenci grupları sunar.

Arizona Üniversitesi

Bir araştırma üniversitesi olan UA’da hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri araştırma projelerine katılmaktadır. Öğrencilerin %80’i kampüste yaşamasına rağmen böyle bir zorunluluk yoktur. Reality televizyon oyuncusu Kourtney Kardashian ve gazeteci Geraldo Rivera da UA mezunu.


Arizona Üniversitesi Konumu

Ana kampüs, Tucson’un merkezindeki Tucson şehir merkezine 1,6 km uzaklıktadır. Ana kampüste 179 yapı bulunmaktadır. Tanınmış bir Tucson mimarı olan Roy Place, Arizona Eyalet Müzesi binaları ve Centennial Hall dahil olmak üzere birçok yapıyı yarattı. Bu lokasyondaki tuğla cepheler, son yıllarda inşa edilen hemen hemen tüm UA yapılarının temel ve ortak bir özelliği olan kırmızıdır. Hemen hemen her UA binası, önemli bir mimari unsur olarak veya en azından kampüsün geri kalanıyla uyum sağlamak için en azından stilistik bir vurgu olarak kırmızı tuğlaya sahiptir.


Öğrenci Hayatı

En büyük öğrenci birliklerinden biri olan modern ve geniş Öğrenci Birliği binası 2003’te açıldı. Arizona Üniversitesi’nde çok kültürlü, sosyal, atletik ve entelektüel öğrenci kulüpleri ve kampüs grupları çoktur. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük üniversite düzeyinde liderlik geliştirme programlarından biri olan Arizona Blue Chip Programı da dört yıllık bir süre boyunca herhangi bir anda yaklaşık 500 aktif öğrencinin katıldığı CSIL’de yer almaktadır. Gençlere hizmet veren, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Camp Wildcat, CSIL’de bir ofise sahiptir. CSIL ve University of Arizona’s Associated Students’ın desteği sayesinde kulüplere olağandışı ilgi alanları peşinde koşmaları için araçlar ve teşvikler verilir.


Eğitim Alabileceğiniz Bölümler

– Biyokimya ve Moleküler Biyofizik

– Tarım Eğitimi

– İnşaat mühendisliği

– Havacılık ve Makine Mühendisliği

– Biyomedikal mühendisliği

– Kimya ve Çevre Mühendisliği

– İnşaat mühendisliği

– Sistemler ve Endüstri Mühendisliği

– Felsefe

– İlaç


Neden Arizona Üniversitesi Eğitim Almalısın

– UA, 2020’de Dünya’ya yakın bir asteroide uzay aracı göndermenin ilk örneği olacak.

Amacı, fikirleri gerçeğe dönüştürmektir.

– UA dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

– UA, 65.000’den fazla işletme ile doğrudan ve dolaylı olarak etkileşime girer ve her yıl milyarlarca eyalet ekonomisine nüfuz etmesine yardımcı olur.

– Yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olur.

– Üniversite Tıp Merkezi, Güney Arizona’daki tek Düzey I travma merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

– Dünyanın önde gelen kamu araştırma üniversitelerinden biri olan Arizona Üniversitesi, her yıl araştırmaya 606 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor.

– Dünyanın en büyük teleskop aynalarına sahiptir.

– Toplumun büyük zorluklarla başa çıkmasına yardımcı olmayı amaçlar.

– UA’da, lisans öğrencilerinin yüzde 100’ü staj, saha çalışması, toplum hizmeti, öğrenci liderliği, özgün çalışma geliştirme ve araştırma fırsatları kapsamında işbirliği yaparak bilgilerini kullanma ve hayallerini gerçekleştirme fırsatına sahiptir.


Arizona Üniversitesi Öğretim Kalitesi

Arizona Üniversitesi, çoğu dünyanın en iyileri arasında sayılan çeşitli akademik programlar sunmaktadır. Bu nedenle üniversite, güneybatı ABD’de seçkin bir araştırma üniversitesi olarak tanınmaktadır. Arizona Üniversitesi; mühendislik, dans, çevre bilimi, optik ve Latin Amerika araştırmalarında liderdir. Üniversite, öğrenciler hangi eğitimi seçerse seçsin, benzersiz öğrenme fırsatları sunar. Öğrenciler, Nobel ve Pulitzer Ödülü kazananlarına ve dünyaca ünlü akademik personele doğrudan erişime sahiptir.

Arizona Üniversitesi’nde öğrenciler dersler, tartışmalar, müzakereler, laboratuvar çalışmaları ve profesörlerinin etkileşimi teşvik ettiği araştırmalar yoluyla yeni ve dinamik yollarla öğrenebilirler. Arizona, öğrencilerine %100 Etkileşim adı verilen etkileşimli bir öğrenme yaklaşımıyla sınıfta öğrendiklerini uygulamaya koyma fırsatı sunar. Bu etkileşimli öğrenme deneyimleri, öğrencilerin eğitim amaçlı yeni fırsatları keşfetmelerini ve bir kariyer için gerekli becerileri geliştirmelerini kolaylaştırır. Arizona, lisans öğrencilerinin akademik transkriptlerinde de Etkileşimli Öğrenme Deneyimi kaydını kazanmalarını mümkün kılar.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu