Yaşam

Asla Başkalarıyla Paylaşmamanız Gereken 9 Şey

Asla Başkalarıyla Paylaşmamanız Gereken 9 Şey. Hayatta ilerledikçe bir şeyleri başkalarıyla paylaşmak istiyoruz ama kendimize saklamamız gereken bazı şeyler var. Önemli şeyleri paylaşabileceğimiz birkaç kişi olsa da, dikkatli olmalıyız. Ve planlarımızı başkalarıyla paylaşmamalıyız.

Asla Başkalarıyla Paylaşmamanız Gereken 9 Şey

Çok sırlarımızı sık yanlış insanlarla paylaşıyoruz. Yanlış insanların çok yakın olmasına ve sonuç olarak bize karşı kullanacakları bir şey vermelerine izin veriyoruz. Birisi size güveninize layık olduğunu kanıtlamadığı sürece , aşağıdaki şeyleri onlarla paylaşmayın.

1. Zayıflıklarınızı Asla Paylaşmayın

Zayıflıklarınızı diğer insanlarla paylaşmak onlara karşı kullanabilecekleri bir şey verir. Zayıflıklarınızı ne kadar çok bilirlerse, bunu yapmayı tercih ederlerse sizi aşağıya çekmek için daha fazla çalışabilirler. Savunmasız tarafınız, hayatınıza giren herkesin bilmesi gereken bir şey değil.


2. Gelecek İçin Planlarınızı Asla Paylaşmayın

Gelecek için planlarınızı size en yakın olanlarla paylaşmak iyi olsa da, iç çevrenizde olmayan insanların hayatta nereye gittiğinizi bilmelerine gerek yoktur. Hedeflerinizi aklınızda tutmanız size daha fazla motivasyon kazandırır. Geleceğinizi inşa etmenize yardım etmeyenlerin, ilk başta bunu bilmeleri için bir nedenleri yoktur.


3. Başarılarınızı Asla Paylaşmayın

Elbette, başardığınız şeyler hakkında övünmek iyi hissettirir, ancak bu, bunu yapmak için etrafta dolaşmanız gerektiği anlamına gelmez. Daha sonra bir duş gibi görünüyorsun. Elbette, başarılarınızı en yakın arkadaşlarınızla paylaşmanın yanlış bir yanı yok, ancak ilgilenecek biri değilse, neden nefesinizi boşa harcıyorsunuz?


4. İlişki Mücadelelerinizi Asla Paylaşmayın

Hepimiz ilişkilerimizdeki mücadelelerden geçiyoruz ve bu konular bizim ve ortağımızın kendi başımıza karşı karşıya kalması içindir. Bu nedenle bazen tavsiyeye ihtiyaç duyulurken, genel olarak çok fazla paylaşım, ilişkilerimize daha fazla zarar verebilir. Eğer şeylerin romantik bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, ikiniz arasındaki sorunlarınızı korumalı ve birlikte çalışmalısınız.


5. Maddi Eşyalarınızı Asla Paylaşmayın

Hayatta çok şey başarmış olabilirsiniz ve güzel pahalı şeyler almayı başarabilirsiniz, ancak bu gösteriş yapmak iyi bir fikirdir. Gösteriş sizi sarsıntıya benzediğiniz bir yere yerleştirir ve sizi beklemeyeceğiniz şekillerde hedeflemenizi kolaylaştırır. Bu güzel şeylere sahip olun ve bunları kendiniz takdir edin, başkalarını kıskanmaya çalışmayın.


6. Asla Gelir Bilgilerinizi Paylaşmayın

Etrafınızdaki kimsenin ne kadar para kazandığınızı bilmesine gerek yok. Gelir bilgileriniz yalnızca sizin bildiğiniz bir şey olmalıdır. Kimse senin üstünde ya da altında değil, hepimiz aynı seviyedeyiz.


7. Asla İyilik Eylemlerinizi Paylaşmayın

Nazik şeyler yapmalı ve ihtiyaç duyanlar için orada olmalısınız, ancak tüm dünyaya bunu anlatmaya çalışmayın. Nezaket eylemleri sessizce yapılmalı, onlar için tanınmayı beklememeliyiz. Nazik şeyler yaptığımızda, bu gezegenin arkasında patlamamaya yardımcı olmak ve daha iyi olmak için yapıyoruz.


8. Aile Sorunlarınızı Asla Paylaşmayın

Bazı ciddi aile meselelerini yaşıyor olsanız da, ailenin dışındaki kişilerin ayrıntıların farkında olması gerekmez. Bu sorunları paylaşmak yalnızca sizin değildir ve bunu hatırlamanız gerekir. Aile olarak adlandırdığınız kişilere dikkat edin ve en iyi ilgilerini her şeyden önce saklayın.


9. Mücadelelerinizi Asla Paylaşmayın

Mücadeleleriniz sadece sizin, etrafınızdakiler yaşadıklarınızın farkında olmamalı. Onlar güvenilir ve en çok onlara ihtiyacınız olduğunda orada olmak için istekli olduklarını kanıtlamadıkça onlar hayattaki sorunlarının farkında yer yok. Hepimiz bir şeylerden geçiyoruz ve karşılaştığımız birçok şeyi genel olarak açıklamak zor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu