Kimdir

Aydın Ilgaz Kimdir, Neden Vefat Etti? Aydın Ilgaz Hayatı ve Biyografisi

İstanbul’ da 82 yaşında hayatını kaybeden Aydın Ilgaz Kimdir? Yeşilçam efsanelerinden olan Hababam sınıfı  yazarı Rıfat Ilgaz’ın oğlu olan Aydın Ilgaz Nerelidir? Gelin birlikte Aydın Ilgaz Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Aydın Ilgaz Kimdir?

Türk edebiyatı usta yazarlarından ve aynı zamanda Hababam sınıfı yazarı da olan Rıfat Ilgaz oğlu olan Aydın Ilgaz Kimdir Neden Vefat Etti? merak edilmekte. 2 Mart 1940 yılında doğan Aydın Ilgaz aynı zamanda babasının kurucusu olduğu Çınar Yayınevini de devam ettirmekteydi. 82 yaşında İstanbul’ da hayatını kaybeden Aydın Ilgaz, 2004 yılında Rıfat Ilgaz’ın ‘Hababam Sınıfı’ ve ‘Sınıf’ kitaplarıyla ilgili anılarını ‘Sınıf’ın Efsanesi’ başlıklı kitabında topladı.


Aydın Ilgaz Hayatı ve Biyografisi

Aydın Ilgaz Türk edebiyatının önemli yazarlarından Rıfat Ilgaz’ın oğlu. 2 Mart 1940 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası ile kurmuş olduğu Çınar Yayınevi’ni devam ettirdi. 2004 yılında Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı ve Sınıf kitaplarıyla ilgili anılarını ‘Sınıfın Efsanesi’ başlıklı kitabında topladı. Ilgaz, düzenli olarak Rıfat Ilgaz etkinlikleriyle edebiyatın Koca Çınarını, babası Rıfat Ilgaz’ı tanıtmaktaydı.

Aydın Ilgaz, yazar Nilgün Ilgaz ile evliydi.

Twitter 👉 Aydın Ilgaz 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Levent Gültekin Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu