Öğrenci Gazetesi

AYT Coğrafya Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

AYT Coğrafya Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF. YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için AYT Coğrafya çıkmış sorular ve cevapları PDF formatında paylaştık. AYT sınavı YKS’ nin 2. oturumudur ve alan bölümüyle ilgili sorular içerir. AYT Coğrafya testlerinin içerikleri eski LYS konularını içeriyor. Coğrafya-1 ve Coğrafya-2 testleri 11 ve 12. sınıf konularını içermektedir yani iki test içinde aynı konulardan sorumlusunuz. YKS’ de Coğrafya-1 den 6 soru, Coğrafya 2’den ise 11 soru gelmektedir.

AYT Coğrafya Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

Coğrafya dersine çalışmanın en etkili yolu konu çalışmalarından sonra önemli yerleri not aldığınız, notlarınıza sık sık gözden geçirmektir bu size bilgileri kısa süreli belleğinizden uzun süreli belleğinize taşımanızı sağlayacaktır. Konuları kavradıktan sonra bol bol soru çözmek konu ile ilgili çıkabilecek soru tiplerini kavramak başarınızı arttıracaktır.

Bu makalemizde YKS’ ye hazırlanan üniversite adayları için AYT Coğrafya çıkmış sorular ve cevaplarını PDF olarak listeledik. ÖSYM soru tipleri benzerlik göstermektedir sınavda rakiplerinden bir adım öne çıkmak isteyen üniversite adayları mutlaka önceki yıllara ait YKS-AYT Coğrafya çıkmış soruları çözmelidir. Listemizde yer YKS-Coğrafya çıkmış sorular ve cevapları PDF olarak indirebilirsiniz.

2023 AYT Coğrafya Çıkmış Sorular PDF


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu