Kimdir

Bahadır Erdem Kimdir, Nerelidir? Bahadır Erdem Hayatı ve Biyografisi

Bahadır Erdem Kimdir, Nerelidir? Bahadır Erdem Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kimliği ile bilinen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem Kaç Yaşında? merak edilmekte. Siyasi kimliği yanı sıra aynı zamanda hukuk alanında eğitimci olarak da görev yapmıştır. Gelin birlikte Bahadır Erdem Ne İş Yapar? öğrenelim…

Bahadır Erdem Kimdir?

Seçim öncesi siyasi partiler ve liderleri de sık sık gündeme gelmekte. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Bahadır Erdem Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. hukuk alanında uzmanlığı da olan Bahadır Erdem, 1964 yılında Malatya’da doğdu. 2024 yılı itibari ile 60 yaşındadır ve aslen Malatyalıdır.

Eğitim hayatında 1983 yılında Ted Ankara Kolejinden mezun olmuş ve ardından 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. 1992 yılında ise bir tez yayınlamış ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nden Yüksek Lisans Derecesini almıştır. bunun üzerine ise; 1998 yılında  doktora teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nden Doktora unvanını almaya hak kazanmıştır.

2000 yılında ise eğitimci olarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent kadrosunda yer aldı. Ardından 2004 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı’n da Doçent sonrasında ise 2009 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalına Profesör kadrosuyla atandı.

Prof. Dr. Erdem ünvanı aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde milletlerarası özel hukuk, kanunlar ihtilafı, uluslar arası bireysel davalar, Türk Vatandaşlık hukuku ve yabancılar hukuku ve bununla birlikte uluslar arası fikri mülkiyet hukuku dersleri vermektedir.

27 Kasım 2007 tarihli ve 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’un, tüm hazırlık çalışmalarında bulunmuş ve Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi olarak Kanun’un kabul edilmesine kadar aktif görev yapmıştır.


Bahadır Erdem Hayatı ve Biyografisi

Bahadır Erdem, Özel Hukukun Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Enstitü’nün (UNIDROIT) Yönetim Konseyine seçilen Türkiye’nin ilk resmi üyesi olarak adını duyurmuştur. Bunun yanı sıra ise 2004-2010 yıllarında Türkiye’deki üniversiteleri temsilen Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür

Prof. Bahadır Erdem, hâlihazırda Aile Hukuku Derneği’nin başkanlık görevini yürütmektedir. Bahadır Erdem, aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesi olup, Melek Yatırımcılar Derneği yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmektedir. Prof. Bahadır Erdem aynı zamanda uzmanlık alanına giren konularda avukatlık, milli ve milletlerarası tahkim alanında hakemlik, arabuluculuk, danışmanlık ve bilirkişilik de yapmaktadır. Prof. Bahadır Erdem, birçok ICC tahkim mahkemesinde hakemlik yapmış ve yapmaktadır.

Bahadır Erdem, 1999 yılında kurmuş olduğu “Erdem/Erdem Hukuk Bürosu”nun sahibidir. Bahadır Erdem evlidir ve bir kız çocuğu vardır.

Twitter 👉 Bahadır Erdem

👉 Ferhan Ademhan Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu