Kimdir

Ferhan Ademhan Kimdir, Nerelidir? Ferhan Ademhan Hayatı ve Biyografisi

Ferhan Ademhan Kimdir, Nerelidir? Ferhan Ademhan Hayatı ve Biyografisi. İş Hayatı boyunca Tarım alanında hizmet veren ve iş insanı olan Ferhan Ademhan otelleri ve şirketleri merak edilenler arasında yer aldı. Siyasi hayata başlamadan önce de yurt içi ve yurt dışı nakliye işleri yapan Ferhan Ademhan hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Ferhan Ademhan Kimdir?

İş insanı kimliği yanı sıra anı zamanda siyasi kariyeri ile de bilinen Ferhan Ademhan Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. 1968 Mardin doğumlu olan Ferhan Ademhan, 2024 yılı itibari ile 56 yaşındadır ve aslen Mardinlidir. ilk, orta ve lise eğitimini Mardin’de tamamlayan Ademhan, Açık Öğretim Fakültesi İktisat bölümüne devam etti.

İş hayatına erken yaşta başlayan Ferhan Ademhan baba mesleği tarım ve hayvancılık ile sektöre atılmıştır. Kısa bir dönem Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nin tahmil tahliyesi ve nakliye işlerini yapan başarılı iş adamı, nakliye işine devam ederken petrol sektörü ile tanıştı.

Ferhan Ademhan, İzmir başta olmak üzere birkaç değişik ilimizde, 20 yılı aşkın bir süredir petrol işi ile ilgilenmektedir. Yedi ülkeye ihracat yapan bir kozmetik fabrikası bulunan Ademhan, Mardin’in tek televizyon kanalı olan Kanal 47’nin de sahibidir. İran- ve Irak’ta başta petrol olmak üzere inşaat taahhüt işleri ile uğraşan başarılı işadamının, Bağdat ile Tahran’da merkez ofisleri bulunmaktadır.


Ferhan Ademhan Hayatı ve Biyografisi

Evli ve 6 çocuk babası olan Ferhan Ademhan, Yoğun çalışma hayatından fırsat buldukça doğayla iç içe yaşamayı tercih eden işadamın hobileri arasında kayak yapmak ve tüplü dalış yapmak da varıdır. Seyahat etmek ve çalışmak, Ferhan Ademhan’ın da en büyük tutkusudur.

Yedi ülkeye ihracat yapan bir kozmetik fabrikası bulunan Ademhan, Mardin’in tek televizyon kanalı olan Kanal 47’nin sahibi idi. Bir dönem Mardin Spor Kulüp başkanlığını yapan Ademhan, aynı zamanda Ankara, İstanbul ve İzmir’deki Voley otellerinin işletme sahibidir. İran ve Irak’ta başta petrol olmak üzere inşaat taahhüt işleri ile uğraşan başarılı işadamının, Bağdat ile Tahran’da merkez ofisleri bulunmaktadır.

Üyesi olduğu sivil toplum kuruluşları

  • İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi
  • Türkiye-Suriye Dostluk Derneği Kurucusu
  • Türk Irak ve İran Dostluk Dernekleri Üyesi.
  • Yerel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı
  • GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı
  • Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu(TUGİK )Yüksek İstişare Başkan Yardımcısı
  • İzmir Mardinliler Federasyonu Başkan Yardımcısı
  • İzmir Anadolu Birliği Federasyonu Başkanı
  • İzmir Konfederasyonu Kurucusu ve Başkanı

Twitter 👉 Ferhan Ademhan


👉 Serkan Toper Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu