Gündem

Bakan Fahrettin Koca’dan Koronavirüs İçin Yeni Kısıtlama Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs vakalarının artmasıyla tekrar gündeme gelen maske ve bazı kısıtlamaların yeniden getirilmesi konusundaki sorulara yanıt verdi. Bakan Koca: “Yeni bir sınırlama gündeminizde var mı” sorusuna, “Hayır kesinlikle gündemimizde yok.” yanıtını verdi.

Bakan Fahrettin Koca’dan Yeni Kısıtlama Açıklaması

ağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni bir sınırlama gündeminizde var mı? Toplu taşıma araçlarında, uçaklarda… ” sorusuna, ” Hayır kesinlikle gündemimizde yok.” yanıtını verdi.

Bakan Koca, Sabah yazarı Yavuz Donat’a konuştu.

Koca, “Evet… Son birkaç haftadır, vakaların artışıyla birlikte, aşıya yoğun ilgi olduğunu, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısının arttığını görüyoruz Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ısrarla öneriyoruz… Hatırlatma dozunu mutlaka yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek bir hastalığı olanlar… Risk biraz daha fazla… Mümkünse kalabalık ortamlara girmesinler… Maske taksınlar… Mesafeye dikkat etsinler.” dedi.

Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

“Ama şunu bilelim… Covid pandemisi devam ediyor. Ve Covid ile bir dönem daha yaşayacağız. Aşı olmamız gerektiğini, risk grubundaki vatandaşlarımızın kişisel tedbirlerini mutlaka almalarının şart olduğunu bilmeliyiz. Yani… Covid ile birlikte hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusunda daha kararlı olmamız gerektiğini artık biliyoruz.”


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu