Gündem

Bakan Nebati: “Türk Lirasının İneceği Yer Yok Vatandaş Rahat Olsun”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati “Anadolu Soruyor” programında soruları yanılarken Türkiye’ye yatırımın gelmeye devam edeceğini belirterek,  “Türk lirası en düşük durumda, daha ineceği bir yer yok, vatandaş rahat olsun” dedi.

“Türk Lirasının İneceği Yer Yok Vatandaş Rahat Olsun”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şanlıurfa Arkeoloji Müsesi’nde Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği “Anadolu Soruyor” programında soruları yanıtladı.

Yurtdışı temaslarına ilişkin bir soru üzerine Nebati, Londra ziyaretinde yatırımcılarla bir araya geldiklerini ve Türkiye’nin makro ekonomik durumunu anlattıklarını söyledi.

Nebati, Türkiye’ye yatırımın geldiğini ve gelmeye devam edeceğini belirterek, “Dünyadaki yatırımcıların yönünü çevirdiği yer Türkiye. Ben ciddi bir şekilde Türkiye’ye yatırımcı geldiğine ve geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Yatırımcıların çıkması için bir neden göremediğini söyleyen Nebati, buna gerekçe olarak da Türk lirasındaki aşırı değer kaybını gösterdi. Nebati, “Çünkü Türk lirası en düşük durumda, daha ineceği bir yer yok, vatandaş rahat olsun” ifadesini kullandı. Nebati şunları söyledi:

“Dünyadaki oynaklık tabii Türkiye’de de yansıyor. Euro dolar paritesine bakın, orada da görürsünüz, iniş çıkışlar oluyor. Kur korumalı mevduat hesabı devam edecek. Çünkü bu bir yıllıktı, bir yılın sonunda da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir yıl daha uzatma yetkisi var. 23 Mart’tan itibaren 3 ay doluyor, çıkışların olup olmayacağını göreceğiz. Yatırımcının çıkması için bir neden yok. Hazineye olan etkisi de çok düşük. Çünkü Türk lirası en düşük durumda, daha ineceği bir yer yok, vatandaş rahat olsun”


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu