Gündem

Bakan Özer: Öğretmenlerimiz Yüzde 50 İndirimle Konaklayabilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Yeni bir düzenlemeye adım attıklarını ve düzenlemeye ilişkin yazıların illere gönderildiğini bugünden itibaren öğretmenlerin, öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabileceğini duyurdu.

Öğretmenlerimiz Yüzde 50 İndirimle Konaklayabilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilmeleri için yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı.

Bakan Özer, açıklamasında şunları kaydetti;

“17 Haziran’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı tamamlandıktan sonra, tüm yaz boyu okul yöneticilerimizle hazırlık toplantıları yaptık. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle sürekli birlikteyiz.

Öğretmenlerimizin bize ilettiği talepleri değerlendirerek onların çalışma koşullarını iyileştirmek için adımlar atmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin istekleri arasında öğretmenevlerinden diğer kamu personelinden daha yüksek bir indirimle faydalanmak yer alıyordu.

Bu yönde yeni bir adım attık. Düzenlemeye ilişkin yazıyı illerimize gönderdik. Bugünden itibaren öğretmenlerimiz, öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabilecek.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu