Gündem

Bakan Selçuk’dan Okulların Ne Zaman Açılacağı ile İlgili Açıklama

Ülkemizde koronavirüs salgınının ilk olarak 11 Mart’ta görülmesinin ardından koronavirüs tedbirleri kapsamın okullar 13 Mart tarihinden itibaren Uzaktan Eğitim sistemi uygulanmaya başlanmıştı. Peki okullar ne zaman açılacak?

İlk olarak 30 Nisan olarak belirlenen okulların açılış tarihi, salgının ülkemizdeki seyri dolayısı ile daha ileri bir tarihe uzatılmıştı. Doğal olarak, hâlâ eğitimini evden sürdüren öğrenciler ve veliler tarafından okulların ne zaman açılacağı büyük bir merak konusu haline geldi.

İşte Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama:

Bugün, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılma süreci ile ilgili açıklama yaptı. “Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var” şeklinde söze başlayan Ziya Selçuk, ardından şu açıklamayı yaptı:

“Okulların açılması demek 18 milyon öğrencinin ve 1 milyon öğretmenin evden çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.”


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu