Öğrenci Gazetesi

Bankkart Genç Nedir? Bankkart Genç Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Bankkart Genç Nedir? Bankkart Genç Kredi Kartı Limiti Ne Kadar? Ziraat Bankası Bankkart Genç hem kredi kartı hem de banka kartı özellikli bir karttır. Ayrıca KYK kredi, burs ve yurt ödeme işlemleri için Bankkart Genç kartınızın bulunması gereklidir.

Bankkart Genç Nedir?

Ziraat Bankası Gençkart,  Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde kredi, burs ve yurt ödeme işlemleri için kullanılmaktadır. Gençkart hem banka kartı hem de kredi kartı özelliğine sahiptir. Gençkart, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) burs ya da öğrenim kredisi alan 18-25 yaş aralığında Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencilerine verilmektedir.

Gençkart, öğrencilerin KYK burs ya da öğrenim kredisi aldığı sürece faizsiz/masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunan Harçlık Avans imkanı sunmaktadır.

Gençkart başvurusu yapmak için GENC BANKKART yazıp, 4747’ye gönderebilirsiniz.


Bankkart Genç Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Bankkart KYK burs ve Kredi ödemelerinin yattığı karttır. 2023 yılında KYK burs ve kredi ücreti 1.250 TL dir. Bankkart kredi kartı limitiniz hesabınıza yatan burs / kredi miktarının iki katı oranında olabiliyor. Tabi bu oran belirlenmesi siz ile banka arasındadır, başka bir geliriniz varsa kredi limitiniz artabilir. KYK burs-kredi ücretlerine zam geldiğinde kredi limitinizi arttırabilirsiniz.

Normal şartlar altında 2023 yılında sadece burs ve kredi alan bir öğrencinin kredi limiti 2.500 TL diyebiliriz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu