Gündem

Başkandan Sığınmacılara Arapça İlanla Çağrı: “Dönün Artık Ülkenize”

Sığınmacılarla ilgili çıkışlarıyla bilinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez kentin sokaklarındaki billboardlara Arapça ve Türkçe ilanlar astırdı. İlanlarda ’11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Dönün ülkenize’ ifadeleri yer aldı.

Arapça İlanla Çağrı: Dönün Artık Ülkenize

Türkiye’deki sığınmacılarla ilgili çıkışlarıyla zaman zaman gündem olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son olarak şehrin billboardlarına “Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı” başlıklı Arapça ve Türkçe ilanlar astırdı.

Söz konusu ilanlarda, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadeleri kullanıldı.


“Türkçe Defalarca Söyledik Anlamadılar”

Twitter hesabından da ilanlarla ilgili bir paylaşım yapan Özcan “Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter artık” dedi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu