Kimdir

Batur Biçer Kimdir, Nerelidir? Batur Biçer Hayatı ve Biyografisi

Batur Biçer Kimdir, Nerelidir? Batur Biçer Hayatı ve Biyografisi. Ekonomist ve Mühendis olan yeni Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın eşi Batur Biçer en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Mühendis olan Batur Biçer Napier Park Global Capital’de Genel Müdürlük görevinde bulunmaktadır.

Batur Biçer Kimdir, Nerelidir?

Endüstri Mühendisi Batur Biçer, 1978 Mersin doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 46 yaşındadır. Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olmuştur. Batur Biçer lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Doktorasını ABD’de Princeton Üniversitesi’nde finans mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Bartu Biçer, Barclays Capital, Goldman Sachs ve Citigroup’da başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Günümüzde halen Napier Park Global Capital’de Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

Batur Biçer ve Hafize Gaye Erkan çiftinin Aslan Selim isminde bir çocukları vardır.


Batur Biçer Hayatı ve Biyografisi

Merkez Bankasının ilk kadın başkanı Hafize Gaye Erkan’ın eşi Batur Biçer Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur ve doktora eğitimini ABD’de Princeton Üniversitesi’nde finans mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Batur Biçer Napier Park Global Capital’de Genel Müdürlük görevinde bulunmaktadır.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu