Gündem

Bayat Ekmekten Sonra Bayat Tatlı Satışı Başladı: Tazesi 100 TL, Bayatı 50 TL

Son şeker zammından sonra bayat tatlı satışları başladı. Adana’da tel kadayıfın tazesinin 100 TL’den baya­tının ise 50 TL‘ye satıldığını söyleyen CHP’li Bulut, “Bu iktidar insanlara ramazanı bile zehir etti “dedi.

Bayat Ekmekten Sonra Bayat Tatlı Satışı Başladı

CHP’li Burhanettin Bulut, ekonomik krizin hayatın her alanında her kesimden vatandaşı derinden etkilediğini söyledi. Şeker zamlarının ardından Adana’da bir pastanede tel kadayıfın tazesinin 100 TL’den baya-tının ise 50 TL’ye satıldığını belirten Bulut, “Taze tatlıya parası yetmeyen vatandaş ucuza bayat tatlı alıyor. Önümüz Ramazan. Ramazan’da daha çok tüketilen ürünlerde korkunç bir artış var. Bu iktidar insanlara Ramazanı bile zehir etti” diye konuştu.


“Besi Hayvanlarının Hepsi Zayıfladı”

“Zaten Avrupa ölçeğinde en düşük et tüketicisiyken bu daha da azaldı. Sadece et için değil süt için besle-nen hayvanlar bile bakılamaz hale geldi. Yemle süt arasında bir oran olması gerek ama bakıyorsunuz bugün süt fiyatlarından daha pahalı yem fiyatları var.

Besi hayvanları beslenemediği için kilo kaybediyor. Hayvanlarımız zayıfladı hepsinin kemikleri çıkmış durumda. Bir çiftçi kadın,’ kendi beslediğim inekten sütü 8 TL’ye mal ediyordum, ineğe kesime götürdüm komşudan 5 TL’ye süt alıyorum’ diyor. Bir tedbir alınması gerekiyor.”


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu