Gündem

Bilgisayarı Olmayan Üniversite Öğrencisi, 173 Sayfalık Kitabın Özetini Elle Yazıp Teslim Etti

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesiyle  Çankırı’da Bilgisayarı olmayan bir öğrenci Hocasının verdiği kitap özeti  ödevini elleriyle yazıp telefonla tarayarak mail olarak teslim etti.  Koronavirüs salgını hepimizin hayatında ani ve zorunlu değişikliklere neden oldu. Öğrenciler açısından bu değişikliklerin en önemlisi ise uzaktan eğitim modeli. İlk ve orta okullarda uzaktan eğitim modeli Eba TV gibi destekleyici platformlardan devam etse de üniversitelerde durum biraz daha karmaşık.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde görevli Doç. Dr. Harun Yakışık, öğrencilerine Prof. Dr. Emre Alkin’in İktisattan Çıkış isimli 173 sayfalık kitabını özetleme ödevi verdi. Uzaktan eğitim sistemine geçiş yapıldığı için Doç. Dr. Yakışık’in öğrencileri, ödevlerini bilgisayardan hazırlayıp gönderdiler.

Adı açıklanmayan bir öğrenci ise kitap için 14 sayfalık özeti elleriyle yazdı. Hatta üniversite logosunu da elinden geldiğince ödevin kapağına çizerek ekledi. Yakışık’ın açıklamalarına göre öğrencisi ödevi akıllı telefonlarda bulunan belge tarama özelliği ile taratarak dijital yöntemlerle teslim etti.

Bu paylaşımın ardından pek çok sayıda vatandaş söz konusu öğrenciye ulaşarak yardımda bulunmak istediklerini açıkladı. Zaten kişisel bilgisayarı bulunmayan pek çok öğrenci, uzaktan eğitim modeli nedeniyle derslerini takip ederken güçlük yaşıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu