Gündem

Bir Madeni Paranın Tura Gelme Şansı Yüzde Kaçtır?

Bir Madeni Paranın Tura Gelme Şansı Yüzde Kaçtır?. Herkes bir yazı tura atmanın adil bir sonuç verdiğini düşünür, çünkü her iki tarafa da yüzde 50-50 düşme şansı vardır. Stanford öğrencileri binlerce yazı tura atışı kaydetti ve yazı tura gelme olasılığının %51 olduğunu keşfetti.

Bir Madeni Paranın Tura Gelme Şansı Yüzde Kaçtır?

Madeni para başlangıçta tura ise, tura gelme olasılığı daha yüksektir. Stanford Üniversitesi’ndeki öğrenciler, yüksek hızlı kameralarla binlerce yazı tura atışı kaydettiler ve yazı tura gelme olasılığının %51 olduğunu keşfettiler.

Bir yazı tura sonucunu etkileyen birçok koşul vardır, bu koşullar kuvvet, dönüş hızı ve açısı, madalyonun yerden yüksekliği ve başlangıçta madalyonun hangi tarafının yukarı baktığıdır. Bu değişiklikler elli elli bir olasılığı önleyecek kadar önemlidir.

Araştırmacılar, yazı tura atmanın rastgele olmadığını gösterdi; her şey gibi fizik yasalarına uyan ölçülebilir bir olaydır. Her madeni para tamamen aynı başlangıç ​​koşullarına ve tamamen aynı kuvvete sahipse, dönüşü tura veya tura üzerine eşit bir sonuç verecektir.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu