Gündem

Bitlis’te 10 Köy ve Mezralarda İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Bitlis’te 10 Köy ve Mezralarda İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi! Bitlis’in Hizan ilçesinde bazı köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 02 Temmuz 2023 Pazar günü saat 21.00’den sonra başlayan yasak ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak.

Bitlis’te 10 Köy ve Mezralarında Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Bitlis’in Hizan ilçesinde 10 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada; .

Hizan İlçemiz Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Köy ve Mezralarda 02.07.2023 Günü Saat 21.00 İtibariyle Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmiştir.

Bitlis İli Hizan İlçesi sınırları içerisinde bulunan; Bilgili, Yaylacık, Sarıbal, Yeniçay, Yolbilen, Çalışkanlar, Gedik, Akyazı, Erencik ve Otluk köy ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 02 Temmuz 2023 Pazar günü saat 21.00’den itibaren ikinci bir emre kadar Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur .02.07.2023


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu