Yaşam

Botox Hangi Bölgelere Yapılır? Kalıcı Botox Fiyatları 2024

Botox Hangi Bölgelere Yapılır? Kalıcı Botox Fiyatları 2024. Botoks, hem kadınlar hemde erkekler tarafından son zamanlarda çok ilgi gören estetik işlemlerinden biridir. Botox sayesinde yüzdeki kırışıklıklar ve belirginleşen mimik çizgileri, uzmanlar tarafından hafifletmek ve yok etmek amacı ile yapılan bir tedavidir. Botoks işleminin etkisi  4- 6 ay kadar sürmekte olup tekrarı da yapılabilmektedir.

Botox Nedir?

Botox, günümüzde ilaç sınıfında değerlendirilen ve yalnızca doktor kullanımına açık bir uygulamadır. Özellikle  yaş ilerlemesi ile yüzde meydana gelen kırışıklıklarının giderilmesi için kullanılan, bir tedavi yöntemidir. İşlem süresinin kısa olması ve kolay uygulanması ve bunun yanı sıra iyileşme süreci olmadığı için  en çok tercih edilen estetik işlemidir.

Uzun yıllardır estetik dünyasında farklı tedavilerde de kullanılan Botox uygulaması, kalıcı olmayan ama sizi memnun eden bir görünüme sahip olmanızı sağlar.. En fazla uygulandığı alanların başında  alın, kaş arası, kaz ayakları ve boyun bölgesi gelmektedir. Genellikle uygulama yapılan kişilerde belirginleşen kırışıklıkların gözle görülür şekilde azıldığı tespit edilmiştir. Botoks  estetik amaçlı kullanım dışında bazı cilt rahatsızlıklarından kaynaklı sorunlardan kurtulmak isteyenlerin de başvurduğu bir tedavi yöntemidir.

Gün içinde hepimiz  mutlaka mimik kullanırız. Yüzümüzde yer alan binlerce mimik kası vardır, mimik kullanımına bağlı olarak yüzümüzde kırışıklıklar meydana gelir ve yaşımız olduğundan daha büyük görünür. Botox enjeksiyonu, yaşın ilerlemesi ile birlikte belirginleşen mimik çizgilerini ortadan kaldırır. Botoksun kas yapıları üzerinde geri dönüşü olan geçici gevşetici etkisi vardır. Doğru kişilerce ve doğru uygulandığında şifa olan botox, yanlış uygulandığında ise bir zehirdir.

Uygulaması kolay görünen botoks uygulamaları, aslında detaylı bir cerrahi anatomi bilgisi, dikkat ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgisi olmayan ve en önemlisi de hekim olmayan kişilerce yapılacak botoks tedavileri hayatınızı cehenneme çevirebilir.


Botox Hangi Bölgelere Yaptırılır? 

Botoks tedavisine kadınlar ve erkeklerin en çok tercih ettiği bölgeler; alın çizgileri, göz etrafı kırışıklıkları, kaş, alın, yüz, dudak, kaz ayakları  dudak üstü sigara çizgilerinde ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Botoks tedavisi gülme çizgileri, boyun ve çene kırışıklıklarının tedavisinde, dudak köşesinin kaldırılmasında, boyundaki platismal bant denilen durumlarda da  sık sık kullanılmaktadır.


Kalıcı Botox Fiyatları 2024

2024 Botoks Fiyatları; yapılan bölge, iğne kullanımı, uygulanan miktar, doktor, hastane, kullanılan botoksun kalitesi, uygulanacak olan işlem ve başka birçok faktöre göre fiyatları değişir. Botoks fiyatları 2023 yılında 500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik gösterir.

[table “326” not found /]

En doğru fiyat bilgisini gideceğiniz hastane ve kliniklerden öğrenebilirsiniz. Sitemizde paylaştığımız fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup ortalama ücretlerdir.

Kaz Ayakları Botoks Fiyatları 2021

 • Kaz ayağı botox fiyatı  300 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir.
 • Göz çevresi botox fiyatı 500 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir.
 • Fiyatlar paket uygulamalarında değişiklik göstermektedir.
 • Kaz ayağı ve göz çevresi paket halinde fiyatı da 900 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir.

Göz Çevresi Botoks Fiyatları 2024

Göz çevresi botoksu tek başına ve paket halinde olarak fiyatlandırılmıştır. Genel olarak iğne başına ücret alınır. Botoks işleminde kullanılan bir iğne 15 – 30 TL arasında değişmektedir.

 • Göz çevresi botoks fiyatı ise 500 TL ile 1.250 TL arasında,
 • Paket halinde göz çevresi, kaş ve kaz ayağı dahil 900 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir.

Devlet Hastanesi Botox Fiyatları 2024

Botox ücretleri SGK Devlet hastanelerinde yapılan botox işlemlerinin ücretlerini karşılamadığı için kozmetik birim ücretleri ödenmektedir. Devlet hastanelerinde de yaptırılan işlemlere göre ödenen ücretler değişmektedir. Ortalama olarak  alın, dudak, terleme botoksu, migren botox işlemi gibi ücretler 250 TL’den başlayarak 500 TL’ye kadar değişmektedir.

Botoks Yapan Devlet Hastaneleri;

 • İstanbul Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi
 • Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Özel Hastane Botoks Fiyatları 2024

2024 yılında Botox işlemlerini yapan özel hastane ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Medical Park Botoks Fiyatları Ünite ilaç ve uygulanan bölgeye göre 1.500 TL’den başlamaktadır.
 • İstanbul Memorial Hastanesi: 100 Ünite ilaç ile 3 bölge 1.700 TL’dir.
 • İstanbul Acıbadem Botoks Fiyatları: 35 ünite ilaç ile 1 bölge 560 TL-1.000 TL’dir.

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu