Bilgi Arşivi

Bülent Ersoy’un Serveti Ne Kadar? Bülent Ersoy’un Kaç Tane Evi var?

Bülent Ersoy’un Serveti Ne Kadar? Bülent Ersoy’un Kaç Tane Evi var? Türk Sanat Müziği sanatçısı ve Diva olarak tanınan Bülent Ersoy ilk kez sahneye 1974 yılında çıkmaya başlamıştır. Her dönem sadık ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Bülent Ersoy sanatçılık dışında ticareti de ihmal etmedi için sık sık servetiyle de gündeme gelmektedir. İşte Bülent Ersoy’un serveti.

Bülent Ersoy’un Serveti Ne Kadar?

Bülent Ersoy’un serveti mücevherler ve taşınmaz mallardan oluştuğu bilinmektedir. Bülent Ersoy dönem dönem mücevherleri ile gündeme gelmektedir. Bülent Ersoy’un bilinen gayrimenkulleri şu şekilde olduğu iddia edilmektedir.

  • İstanbul’da 28 daire,
  • İstanbul Fenerbahçe’de sauna,
  • İstanbul’daki ultra lüks 4 villa,
  • Marmaris’te villa,
  • Bodrum’da villa,
  • Fethiye’de benzinlik
  • 30 metrelik lüks yat,
  • Kiraya verdiği vinç ve dozerler,

Bülent Ersoy her konseri için özel hazırlattığı kıyafetlere ve takılara milyonlar harcadığı bilinmektedir. Bülent Ersoy’un sahip olduğu en değerli takılarından biri olarak bilinen ve İsrail’de özel olarak yapılan değerinin yaklaşık 21 milyon TL olduğu bilinen 36 karatlık tek taş yüzüktür.


Bülent Ersoy’un Kaç Tane Evi var?

Türk sanat müziğinin Divası Bülent Ersoy’un mal varlığı ve kaç tane evi olduğu hayranları tarafından merak edilmektedir. Bülent Ersoy’un İstanbul’da 28 dairesi, ultra lüks 4 villa ve Bodrum ve Marmaris’te villası olduğu bilinmektedir.


Bülent Ersoy Kimdir?

Bülent Ersoy, 9 Haziran 1952 yılında İstanbul’da doğmuştur. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlayan Bülent Ersoy, İstanbul Konservatuvarına 2 ay devam etmiştir. Eğitimi süresince Melahat Pars ve Rıdvan Aytan gibi üstatlardan özel dersler almıştır. Konservatuvardan mezun olduğunda, aldığı akademik terbiye vasıtasıyla müzikal tecrübelerini geliştirme fırsatı bulmuş ve 1970 yılında Fıstıkağacı, Üsküdar’da, bugün Oya Düğün Salonu olarak bilinen, dönemin ilk aile gazinolarından birisi olan Özlem Aile Gazinosu’nda sahneye ilk adımını atmıştır.

Sunar Konser Bürosu-Fikret Torun tarafından düzenlenen ses yarışmasına katılarak bu yarışmada birinciliği kazanmış ve 1000 lira para ödülü almıştır. Akabinde bu gazinoda üç ay kadar assolist olarak çalışmış, 1971 yılında ilk 45’liği Lüzûm Kalmadı-Neye Yarar Gelişin, Saner Plak’tan çıktı. Sanatçı bu 45’liğinde söz ve müziği Muzaffer Özpınar’a ait “Lüzûm Kalmadı” ve “Neye Yarar Gelişin” adlı eserleri seslendirmiştir.

1974’te Maksim Gazinosu’nda sahneye çıkmıştır. Çıkardığı klasik uzun çalar “Tuti-i Mucizeyi Guyem Ne Dersem Lâf Değil” adlı plakla rekor satış elde etti.

Bülent Ersoy: Instagram


İlginizi Çekebilir  👇

👉 İbrahim Tatlıses’in Serveti Ne Kadar?

👉 Acun Ilıcalı’nın Aylık Geliri 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu