Kimdir

Burak Çelik Kimdir, Nerelidir? Burak Çelik Hayatı ve Biyografisi

Yakışıklı ve sempatik oyuncu olan Burak Çelik Kimdir, Nerelidir? merak edilmekte. Özellikle son günlerde sevgili ile evlilik kararı alması sonrasında en çok araştırılan isimler arasında yer alan Burak Çelik Kaç Yaşında, sevgilisi kim? Gelin birlikte Burak Çelik oynadığı dizi ve filmler ile Burak Çelik Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Burak Çelik Kimdir?

Bir çok film ve dizide yer alan ünlü oyuncu Burak Çelik sempatik tavırları ile izleyicilerden tam not almaya devam ediyor. Son günlerde sevgili ile evlilik kararı alması sonrasında daha çok merak edilen Burak Çelik, 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2022 yılı itibari ile 30 yaşındadır ve aslen Orduludur. 2013 yılında düzenlenen Best Model of Turkey ve aynı yıl katıldığı Best Model of The World birincisi olmuştur. 42 ülkeden 56 modelin katıldığı Best Model of The World yarışmasında “En İyi Erkek Model” seçilmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini Karagül dizisi ile gerçekleştiren Burak Çelik, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. Karagül dizisinde canlandırdığı Serdar karakteriyle oyunculuğa adım atan Burak Çelik, Dizide 100 bölüm rol aldıktan sonra farklı dizilerde de rol almaya devam etmektedir.


Burak Çelik Hayatı ve Biyografisi

Karagül dizisinde canlandırdığı Serdar karakteriyle oyunculuğa adım atan Burak Çelik, dizide 100 bölüm rol aldı. Ardından 2016 yılında yayımlanan Hayat Sevince Güzel adlı dizinin başrollerinde yer alan Çelik, Barış karakterini canlandırdı. Söz dizisinde ise Selim karakterini canlandırdı. 2019 yılında yayımlanan Sevgili Geçmiş dizisinde Mahir karakterini oynadı. 2020 yılında Kuruluş Osman dizisine Kongar karakteri ile dahil oldu ve 2022 yılında diziden ayrıldı. Günümüzde ise, 2022 yılının yaz aylarında başlayan Senden Daha Güzel adlı dizide rol almaktadır.

Burak Çelik’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Sevgili Geçmiş (Mahir) (TV Dizisi)
2018 – Karanlıktaki Melekler (Berk) (Sinema Filmi)
2017 – Söz (Selim) (TV Dizisi)
2017 – Kara Yazı (Erdem) (TV Dizisi)
2017 – Deli Aşk (Jeremy Jackson) (Sinema Filmi)
2016 – Hayat Sevince Güzel (Barış) (TV Dizisi)
2013-2015 – Karagül (Serdar) (TV Dizisi)

İnstagram 👉 Burak Çelik


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Mehmet Güneş Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu