Gündem

Burcuna Göre Gerçekten Bağımlı Olduğun Şey

‘Bağımlılık’ terimini duyduğunuzda, genellikle uyuşturucu ve alkol de dahil olmak üzere madde bağımlılığı düşünceleri ortaya çıkar. Gerçek şu ki, bağımlılık her zaman bir madde ile ilgili değildir. Bu terim , size ödüllendirici etkiler sağlayan, bu ödülü sürdürmeye devam etmenizi sürdürdüğünüz sonuçlara rağmen, her maddeyi, davranışı veya durumu ifade eder. Bazı yaygın madde dışı bağımlılıklar kumar, tutku ve yüksek riskli / yüksek adrenalin aktiviteleri içerir.

Tüm bağımlılıklar tehlikeli olmasa da ya da yaşamı değiştiriyor olsa da, hayatımızı çok önemli bir şekilde etkileme kabiliyetine sahipler. Bu bağımlılıkları anlayarak ve tanıyarak, etkilerini en aza indirgemek ve kendimizi potansiyel risklerden korumak için adımlar atabiliriz.

Neye Bağımlısın? İşte Burcunuz Şöyle Gösterir:

Koç (21 Mart – 19 Nisan): Hızlı tempolu Yaşam Tarzı ve Kafein

Hayat boyunca 100 mil hızla koşarken, yavaşlama belirtisi olmadan her şeyi roket hızında çekerken, yüksek dozda adrenalin ile tedavi edilirsiniz. Bunun size hissettirdiği şekilde, bir mola vermeyi düşünmeden ilerlemeye devam edersiniz. Sizi devam ettirmek için kafein sevginize güvenerek, tamamen tükenene kadar koşmaya devam edersiniz.


Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Yemek

En lüks kıyafetlerden en yeni aletlere kadar hayattaki lüksleri seviyorsunuz – iyi bir yaşam sürmenin tadını çıkarıyorsunuz. Hayattaki tüm ‘iyi şeyler’den, yeterince alamayacağın şey yiyecek. Şekerli tatlılardan çürük yemeklere kadar her şeyin tadını çıkarırsınız. Ne yazık ki, yemek sevgisinin ölçeğe yansımasını görene kadar elden çıktığını fark etmeyebilirsiniz.


İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran): Bilgi

Eğlenceyi seven sosyal kelebek olarak bilinmesine rağmen, inanılmaz derecede derin düşüncelere sahipsin. İçinde yaşadığınız dünya hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenmeye istekli, yüksek düzeyde bir merakla yaşamaya devam edersiniz. Öğrenmeye kafayı bulabileceğiniz, etrafınızdaki her şeyi unutabileceğiniz bilgisine bağımlısınız.


Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz): Aşırı Düşünme

Kendi kafanızda yakalanma alışkanlığınız var, her durumu en çok ancak anlamaya başlayacak derecede fazla düşünerek. Bu karanlık bir delik ve bu karanlıkta geçirilen çok fazla zaman kendiniz ve etrafınızdakiler için aşırı derecede eleştirel olmaya yol açacaktır. Dahası, gerçeğe kör olduğunuz bir durumda o kadar sarılmış olabilirsiniz.


Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos): Kendileri

Güçlü ve kontrol altında, bu dünyadaki değerini biliyorsun. Çevrenizdeki dünyaya resmettiğiniz kendinizin versiyonuna saplantınız var, gençliğiniz üzerinde durmak için aşırı uzunluklara gidiyorsunuz. Bu, egzersiz yapma veya diyet yapma, giyim ve takı harcamaları veya plastik cerrahi kullanımı gibi bir saplantıyla ortaya çıkabilir. Bu kaygan bir eğimdir…


Başak (23 Ağustos – 22 Eylül): Temizlik

Her şey için bir yer olduğuna inanıyorsunuz ve işler düzeldiğinde dayanamıyorsunuz. Organizasyonu, temizliği ve düzeni istiyorsun ve daha az şey aşırı kaygıya neden olabiliyor. Kontrolden çıkmasına izin verilirse, organizasyon gereksiniminiz, yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olabilecek OKB’yi sınırlayabilir. .


Terazi (23 Eylül – 22 Ekim): Alışveriş

Küçük bir perakende terapisinde yanlış olan bir şey yok, ama bunu aşırı Terazi’ye götürüyorsunuz. İster en büyük başarılarınızı kutluyor olun, ister en son ayrılığınızı aşmaya çalışın, nakliyenin her şeyin cevabı olduğuna inanıyorsunuz. Tek bir belirgin düşüş var – banka hesabınız ve kredi limitiniz ancak bu kadar çok işe yarayabilir!


Akrep (23 Ekim – 21 Kasım): Tutku

İşaretlerin en tutkulu olduğu bilinen, eşsiz bir kişisel sürüşünüz var. Bir kez bir şeyler denemeye istekli, denemek için istekli. Sizin için çekiciliği, bazılarının kişisel yaşamlarına getirdiği duygusal bağlantıdan ziyade fiziksel eylemdir. Bu nedenle, ne istediğinizi elde ettiğiniz sürece, bir ilişki içinde olmanız veya bağlantı kurmadan bağlantı kurmaya atlama farketmez. Bu, hızlı bir şekilde sarmal yaparak yaşamınızı ele geçirir – CYBH riskinden bahsetmek değil.


Yay (22 Kasım – 21 Aralık): Risk Alma

Her zaman bir maceraya hazır olun, kendinizi kanınızı sınırlandırmaktan daha fazla pompalayan bir şey yok. Bir uçaktan atlamak ya da hayatınızın servetiyle kumar oynamak – davranış ne kadar riskli olursa, adrenalin de o kadar fazla olur. Bununla birlikte, her bir etkinlikle, nihayetinde size her şeye mal olacak bir adım daha ileri gitmeniz gerektiğini hissediyorsunuz.


Oğlak burcu (22 Aralık – 19 Ocak): İş

Detay ve verilere odaklanmış, kendinizi işinize atarken öğenizde olmanız şaşırtıcı değildir. Ne kadar uzun sürdüğüne bakmaksızın, olabildiğince mükemmel bir şekilde yapıldığını hissedene kadar bir projeden uzaklaşmayı reddeden, mükemmeliyetçisin. Hayatınızdaki her şeyi feda edersiniz, bu çalışma lehine, nihayetinde kontrol altında tutmazsanız, sizi nihayetinde yakmanıza neden olacak uyku dahil.


Kova (20 Ocak – 18 Şubat): İçme

İçmenin kafanızdaki sesleri susturma, başka bir şekilde yapmadığınız bir şeyi susturma gücüne sahip olduğunu uzun zamandır keşfettiniz. İster güzel yaşlanmış bir viski ister bir bardak ucuz kutulu şarap içseniz, hem size verdiği vızıltıyı hem de üzerinizdeki uyuşturma etkisini ararsınız. Ancak, IS, çok fazla iyi bir şeydir. İnebriasyon ihtiyacınızın yaşamınızı ele geçirmesine izin vermediğinizden emin olmalısınız.


Balık (19 Şubat – 20 Mart): Her şey

Bağımlılık yapan bir kişiliğe sahipsin, her şeyi düzenli aralıklarla uçuruyorsun. Hayatınızdaki şeylerden sadece ‘hoşlanmıyorsunuz’ ya da hoşlanmıyorsunuz, bunun yerine pencereyi kendi kendine kontrol altına alıyorsunuz ve zevk alabileceğiniz herhangi bir yardımcılığa düşkün olmalısınız. Büyük olasılıkla zaten birkaç kötü alışkanlığınız var ve yalnızca kişiliğinizin bu tarafını kontrol etmek için gerekli adımları atmazsanız onlara ekleyeceksiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu