Lise

Bursluluk Sınavı Konuları 2025 MEB (Tüm Sınıflar)

Bursluluk Sınavı Konuları 2025 MEB (Tüm Sınıflar). Bursluluk sınavına hazırlanan öğrencilerin hangi derslerden ve hangi konulardan sorumlu olduklarını öğrenebilmeleri için Bursluluk Sınavı Konuları 2024 MEB (Tüm sınıflar) listesini hazırladık. Eski adıyla PYBS, yeni adıyla İOKBS olan  5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf, 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıf MEB müfredatına göre 2025 bursluluk sınavında çıkacak konuların listesi ulaşabilirsiniz.

Bursluluk Sınavı Konuları 2025 MEB

2025 yılında yapılacak olan Bursluluk sınavında sınıflara göre işlenen 1. ve 2. dönem konularından adaylar sorumlu olacak. Sınıflara göre hazırladığımız Bursluluk sınavı konuları 2025 listesinde MEB müfredatına göre sınıfınıza sorumlu olduğunuz tüm konuları detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Bursluluk sınavında Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, İnkılap Tarihi ve Din Kültürü dersinden öğrencilerin sınıflarına göre sorular gelir. İşte sınıflara göre Bursluluk sınavı konuları.

5. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları 2025


6. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları 2025


7. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları 2025


8. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları 2025


9, 10, 11. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları 2025


Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular PDF

Bursluluk sınavına hazırlanan adaylar geçmiş yıllara ait çıkmış soruları çözüp sınav soru tipleri hakkına bilgi sahibi olabilmeleri için tüm sınıfların Bursluluk sınavı çıkmış soruları PDF arşivini makalemize ekledik. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak sınıfınıza ait tüm yıllar Bursluluk sınavı çıkmış sorularına ulaşabilirsiniz. Sınav öncesi çıkmış soruları çözmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

5. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir


6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Tüm Sorular ve Cevapları PDF İndir


7. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular PDF İndir


8. Sınıf Bursluluk Sınav Soruları PDF İndir


Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular PDF İndir


Bursluluk Sınavı Nedir?

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Türkiye’de her yıl düzenlenen bir bursluluk sınavıdır. Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanır.

Her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin girdiği sınavda, açıklanan kontenjan kadar öğrencilere burs imkanı sağlanmaktadır. Bursu alabilmenin temel şartı yıllık kişi başına düşen gelirin belirtilen miktarın altında olmasıdır. Yani durumu iyi olan kişilere burs verilmemektedir. Ancak öğretmen ve gazi çocukları için bu durum geçerli değildir.

Devlet parasız yatılılık bursu sınıflara göre yapılışı farklılık gösteren bir burstur. Ancak bu bursu kazanabilmenin tek yolu belirtilen sınavdan yüksek bir puan almaktır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bursluluk Sınavı Taban Puanları 2024 MEB

👉 2025 Bursluluk Sınavı (İOKBS) Kaç Puanla Kazanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu