Yaşam

Burun Estetiği Fiyatları 2024 (Devlet-Özel)

Burun Estetiği Fiyatları 2024 (Devlet-Özel). Son zamanlarda bir çok kişi hem güzellik hem de sağlık açısından Burun Estetiği yani Rinoplasti ameliyatını yaptırmakta. Bunun sebeplerinden biri de yaşadığımız coğrafyada burun yapılarımızın kemerli ve etli olmasından kaynaklanmaktadır. Hepimiz için sağlık kadar güzelliğimizde önemlidir. Yüz güzelliğinin tamamlayıcısı olarak burum yapısı da önemlidir. Yapılan operasyonlar kişinin yüz  hatlarına uyumlu yapıldığında kişilerin özgüvenin yerine geldiği görülmekte.

Burun Estetiği Fiyatları 2024

Burun esteti ameliyatı Türkiye de ve dünya da en çok yapılan estetik ameliyatlardan biri olmakla beraber komplike bir ameliyattır.  Öncelikle bu operasyon için bir yaş sınırlaması olduğunu belirtmek isteriz. Bu yaş sınırı kadınlarda 16 erkeklerde ise 18′ dir.  Yaş sınırı dışında kişilerin cerrahi işleme girmeden önce bir sağlık probleminin olup olmadığı hakkında tanıların konulması gerekir.

Burun estetiği, bazı kişilere korkutucu gelebilir. Operasyon öncesi  zaten doktorlar gerekli tahlil ve tetkikleri yaptıktan sonra  konu hakkında bilgilendirmeleri yaparlar ve korkulacak bir şey olmadığı size anlatırlar. Burun kemikleri ve kıkırdakların yapısı, yüz şekli, cilt kalınlığı ve yaşınız gibi çeşitli bilgiler ışığında bir karara varılır ve size tüm detaylar anlatılır. Ameliyat sonrasında da izler burun içerisinde kalması için görünmeyecek şekilde titizlikle yapılır.  Önemli olan sonuçtan memnun kalmanız ve yaşamınızı daha özgüvenli ve daha mutlu bir şekilde devam ettirmenizdir.

Burun estetiği yaptırmak isteyen insanlar bir yandan da fiyat araştırması yapmaktadır. Bir yandan doktorun uzmanlığı, güvenilirliği ön planda tutulurken bir yandan da fiyatların uygun olması da beklenmekte. Devlet hastanesi veya özel hastaneler bu işlemi gerçekleştirmekte ve seçenekler çok olunca da tabi ki tercih yapmakta zorlaşmaktadır. Hal böyle olunca  fiyatların farklılaşması da normaldir. Tabi ki bu etkinin yanı sıra kullanılan malzemeler, yapılan işlem, işlemi gerçekleştirecek doktorun uzmanlığı da fiyatı doğrudan etkilemektedir.
Burun estetiğinin fiyatını etkileyen faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1) Estetik yaptırılacak hastanenin özelliği
2) Doktor tercihi
3) Yapılacak işlemin boyutu.


👉 Burun Estetiği Fiyatları 2024

👉 İstanbul’da En İyi Burun Estetiği Yapan Devlet Hastaneleri


Burun Estetiğini Sigorta Karşılıyor mu?

Burunda ki sağlık amaçlı yapılacak işlemler devlet tarafından karşılanmaktadır. Örneğin; nefes alma zorluğu gibi durumlarda gerçekleştirilen cerrahi işlemler, kaza ve kırılma gibi durumlarda yapılan estetik müdahaleler. Ancak burun görüntüsü üzerindeki değişiklikler devlet tarafından lüks girişimler olarak görüldüğünden, elzem değil, keyfi olduğu gerekçesi ile devlet veya özel hastane fark etmeksizin sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır. Bu ve benzeri estetik müdahalelerin hiçbirine SGK tarafından ödeme yapılmamaktadır.


Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Ameliyatı 2024 Fiyatları Ne Kadar?

Devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı fiyatları birçok farklılıklar göstermektedir. Bu durumun sebebi ise bu tür estetik gibi konuların şahsi olarak algılanması olmaktadır. Devlet hastanelerinde belirli bir ücrete kadar bu tür işlemler ödeme alabilmektedir.

Buna rağmen gerekli durumlarda devlet hastanelerinde burun estetiği operasyonu gerçekleştirilmektedir. Genel olarak devlet hastanelerinde burun estetiği yapılmaktadır fakat SGK kurumu bu işlemin belirli bir miktarını ödemektedir. Devlet Hastanelerinde bu fiyatlar masraflar dahilinde 4000 TL den başlayıp yapılacak işleme göre fiyat artmaktadır.


Özel Hastanelerde Burun Estetiği Ameliyatı 2024 Fiyatları Ne Kadar?

Özel hastanelerde fiyatlar devlet hastanelerinin aksine oldukça yüksektir. En düşük maliyetli bir burun estetiği işlemi 8000 TL’den başlayıp ek işlemler ile fiyat doğru orantılı olarak yükselmektedir. Özel hastanelerinde genel olarak en yüksek tutar yaklaşık 30.000 TL’ye kadar çıkarılabilmektedir. Tabi hastanelerin bulunduğu il ve semtlere göre fiyat haliyle değişmektedir.

Burun estetiğinin birkaç farklı yöntemi bulunabilmektedir. Tercih edilen burun estetiği yöntemi fiyatın belirlenmesinde değişiklik gösterebilmektedir. En önemli faktörlerden bir tanesi de operasyonun gerçekleştirileceği hastane ve doktor olmaktadır. Yukarı dada bahsedildiği gibi operasyonu gerçekleştiren doktor ve hastane çok önemli bir faktör olmaktadır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu