Kimdir

Çetin Çetiner Kimdir, Kaç Yaşında? Çetin Çetiner Hayatı ve Biyografisi

Çetin Çetiner Kimdir, Kaç Yaşında? Çetin Çetiner Hayatı ve Biyografisi merak edilenler arasında yer aldı. Uzun yıllardır gazetecilik mesleğini devam ettiren Çetin Çetiner Aslen Nerelidir? Bir dönem yayın koordinatörlüğü de yapan Çetin Çetiner hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Çetin Çetiner Kimdir?

Geçmiş yıllarda NTV ve Yeni Şafak Gazetesi  bünyesinde çalışmış olan Çetin Çetiner uzun yıllar boyunca gazetecilik ve yayın koordinatörlüğü yapmıştır. 1977 yılında Hakkâri’de doğan Çetin Çetiner; 2023 yılı itibari ile 47 yaşındadır ve aslen Hakkarilidir. Ankara Üniversitesi’nde mezun olmuştur. Habertürk’te  Dış Politika ve Güvenlik Politikaları Yayın Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

HaberTürk televizyon kanalında Güvenlik ve Dış Politika Yayın Koordinatörüdür. Ek olarak Çetiner Çetin, muhabir, gazeteci ve yazardır. Rusya’nın Ukraynayı işgali ile başlayan günlerde bölgeden canlı yayın ile bilgiler aktarmaktadır. Çetiner Çetin Ankara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Dış politika ve güvenlik konularından danışılan uzmanlardan birisidir.


Çetin Çetiner Hayatı ve Biyografisi

Hali hazırda Ankara’da yaşamını sürdüre Çetin Çetiner; geçmiş yıllarda önce NTV, ardından Yeni Şafak Gazetesi ve Habertürk gazetesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Üniversitesinden mezun olmuştur. 47 yaşındaki gazeteci ve yayın koordinatörü olan Çetiner, daha çok dış haberler konusundaki uzmanlığıyla biliniyor. Başta Suriye, Irak, Libya, Ukrayna konularında görüşlerine sık sık başvurulan gazetecilerdendir.

Habertürk Dış Politika Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Ayrıca yazarlık yapmaktadır. Çetiner Çetin, dış politika, Suriye, Irak, Afganistan, Libya konularında genellikle yorumlarına başvurulan isimler arasında yer alıyor. Çetin, özellikle de Doğu ve Güneydoğu’daki gelişmeler ile Suriye savaşı sürecinde gündeme en çok gelen isimler arasındaydı. Son olarak Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta Kiev’den gelişmeleri aktarmıştır.

Twitter 👉 Çetin Çetiner


👉 Yaşar Okuyan Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu