Yaşam

Ciddi İlişki Düşünmeyen İnsanların 8 Özelliği

Ciddi İlişki Düşünmeyen İnsanların 8 Özelliği. Ciddi, uzun vadeli bir ilişkiye hazır olduğunuzda ve yeni biriyle çıkmaya başladığınızda, yeni çıkmaya başladığınız kişinin’de aynı şeyi aradığını ve sizinle gönül eğlendirmediğini nasıl anlarsınız.? Kesin olarak bilemeyecek olsanız da, çıktığınız kişinin aslında ciddi bir ilişki istemediği anlamına gelebilecek bazı ince ve bariz işaretler var.  Peki ciddi ilişki düşünmeyen insanların özellikleri nelerdir? İşte tüm işaretler…

1- Önceliği Değilseniz

Birisi ciddi bir ilişkiye başladığında, genellikle ilişkiye başladığı kişiyi öncelik haline getirir. Önceliği siz değilseniz başkalarıysa , sizin hakkınızda düşündüğünüz kadar ciddi değillerdir.

Bilimsel bir araştırmaya göre “Bir ilişkide öncelik flörtün değilse, ciddi ilişki içinde olmadıklarının açıkça bir işaretidir diyor.


2- Gelecek Hayalleri

İlişkiye başladığınız kişinin sizinle ciddi düşünüp düşünmediğini anlamanın en basit işaretlerinden biride hayallerini öğrenmek. Karşınıza alın ve sorun: “Gelecekte ne yapmak, nerede yaşamak istiyorsun?” Hayallerinde sizden bahsetmiyorsa sadece kendini ilgilendiren planları varsa ciddi bir ilişki içinde olmadığınızın işaretidir. Unutmayın; Hayalinde yoksanız, hayatında’da olmazsınız.


3- Ailenizle ve Arkadaşlarınızla Tanışmak İstemiyorsa

İlişkiye başladığınız kişiyi arkadaşlarınızla ve ailenizle tanıştırmak, bir ilişkide önemli bir adımdır. Bir insanı sevdikten sonra tanımak istemeniz oldukça doğaldır. Fakat eğer siz onun o da sizin ailenizi tanımıyorsanız, karşı tarafı tam olarak tanıyor sayılmazsınız. Eğer sevgilinizi aileniz ile tanıştırmak istediğinizde kaçamak davranıyorsa bilin ki geleceğinde sizi istemiyordur.

Bir araştırmaya göre; “İnsanlar biriyle gerçekten ilgilendiklerin de, onları hayatlarına dahil etmek isterler,” diyor. “Sizi tanıtmakta tereddüt ettiklerinde, bu genellikle sizin, ilişkiniz ve birlikte bir geleceğin olasılığı hakkında tereddüt ettikleri anlamına gelir. Biriyle bir hayat kurmak istiyorsanız, dahil olmak istersiniz. diyor.


4- Birikimi Yoksa

Gençlikte birikim yapmak belki de en zor olanıdır. Fakat, nişan ya da düğün gibi bir şey söz konusu olduğunda maddi sıkıntılar da kendini gösterir. Karşı taraf bu gibi sorunlar yaşamamak için birikim yapıyor mu? Yoksa sadece dışarıya çıktığınızda bir şeyler yapmak için mi para harcıyor.

5- Okumakta da Çalışmakta da Gözü Yoksa

İnsan, okula önce kendini kurtarmak sonra da çevresindeki insanlar için gider. Bu nedenle anne babasına ya da eşine iyi bir hayat sunmak isteyen herkes okuluna ve işine önem verir. Eğer karşı tarafın okumakta gözü yoksa, çalışmak konusunda da isteksiz ise bu tarz bir kişi sizinle ciddi düşünse bile siz onunla düşünmemelisiniz. Bir insan kendini düşünmüyorsa sizi hiç düşünmez.


6- Evlenmemek İçin Hep Bir Bahaneleri Vardır

 

İnsan birini sevmeye başlayınca içine büyük bir istek doğar. Bir an önce evlenmek, bir yuva kurmak ister. Fakat evlenmek istemeyen insanın binlerce bahanesi vardır. Ailesi, maddi kazancı, hayalleri… Daha birçok şeyi bahane olarak öne sürer. Her şeyi tam olsa bile en olmadık şeyi düşler. Çünkü, evlilik onun için bir hapishanedir.


7- Sorumsuzdur

Erkeklerin de kadınların da en erdemlisi sorumluluklarını bilendir. Evlenmek istemeyen insanlar sorumsuzlukları ile kendini belli eder. Kendini ne size ne de başkalarına kadar asla sorumlu hissetmez. Yapması gereken şeyleri yapmaz. Bu tarz sorumsuz bir kişi, nikah gününe bile geç kalırsa şaşırmamanız gerekir. Adı üstünde sorumsuzdur.


8- Planlarınız Ertelenir

Planları ertelemek, mesajlara veya çağrılara geç yanıt vermeleri normalden daha uzun sürerse, bu ilişkiye verdikleri değerin azaldığının işaretidir. Çıktığınız kişi isteklerinizi ve planlarınızı görmezden geliyorsa veya reddediyorsa, başka bir ilişki arayışı içine girmiş olabilirler.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu