Bilgi Arşivi

Çılgın Sayısal Loto Joker Ne İşe Yarar? Joker İkramiyesi Nedir?

Çılgın Sayısal Loto Joker Ne İşe Yarar? Joker İkramiyesi Nedir?. Sayısal loto oyunun 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren değişerek “çılgın sayısal loto” oldu. Bu değişim ile birlikte normalde 49 numara kullanılan sayısal loto sayısı 90 numaraya çıkarıldı. Eskiden 6 tane çekilen numara sayısı ise 6+1 tane çekilmeye başlandı. 90 sayıdan ilk olarak 6 tane arkasından bir tanede joker ismi verilen artı +1 tane sayı çekiyorlar.

Çılgın Sayısal Loto Joker Ne İşe Yarar?

Sayısal lotoda en büyük ikramiyeyi kazanmak için çekilişte çıkan 6 sayıyı bilmek gerekir. 1 Ağustos 2020 itibari ile çekilişte, çekilen 6 sayıdan sonra bir tane de joker sayısı çekilme uygulaması getirildi ve 5+1 şeklinde sayı bilinmesi durumunda ikramiye kazanılıyor.

Çılgın sayısal loto joker ne işe yarar‘ ın cevabı şöyledir 5+1 (joker) ikramiye uygulaması çılgın sayısal lotoda 2. büyük ikramiyedir.

Örnek: 90 sayı içerisinden çekilen sayıların 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6  ve joker sayısının da 7 oldu diyelim.

Loto kuponuna 6 tane sayı olarak da 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 7 yazdık diyelim. Loto kuponuna yazdığımız 6 tane sayı ile Loto çekilişinde çekilen 6 tane sayı arasında eşleşen 5 tane vardır. Loto kuponuna yazdığımız 6 tane sayıdan bir tanesi de joker ismi ile çekilen sayının aynısıdır. Bu örnekteki gibi olduğunda çılgın sayısal loto da 5+1 ikramiyesini kazanmış olursunuz.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu