Blog

Çince’yi İkinci Bir Dil Olarak Öğrenmeniz İçin 7 Sebep

Bazıları Çince öğrenmenin yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri olduğuna inanıyor. Bu, hiperbolik gelebilir ama sayılar bunu geri alır. Çin, son 2 yılda en hızlı büyüyen ekonomilerden biri. Dünyadaki eğlence, ticaret ve hatta politikaları şekillendiriyor. Çin’de ve diğer Mandarin dili konuşan ülkelerde yaşayan birçok İngilizce konuşmacı olmasına rağmen, bilmeyen daha fazla insan bulacaksınız. Ayrıca, bir dil konuşsa bile, ana dilini duymaktan daha tatlı bir ses gelmiyor.

1. Anında 1B’ın üzerinde kişiyle iletişim kurun

Bahsettiğimiz gibi, Çince dünyadaki en yaygın konuşulan dildir. Seyahat ettiğiniz veya Dünya üzerinde yaşadığınız her yerde, etrafınızdaki Çinli bir konuşmacıyı bulmak zorundasınız. Çince öğrenmek, anında 1.2B’in üzerindeki insanlara iletişim yeteneklerini açacak ve hızla büyüyecek.


2. Geliştirilmiş İş Beklentileri

Tıpkı Çin’deki stajı tamamlamanız özgeçmişinizi geliştirir, yeni bir dil öğrenmek de öyle. Çince öğrenmek şimdi sadece Çin’de iş yapmak isteyenlerle değil, on yıl önce olduğu gibi Çin’de de çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda birçok ülkemizde de bir gereklilik haline geldi.

Neden? Çin sadece küresel ekonominin önemli bir parçası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda Çinli turistler her yerde! Çoğu Çinli turist kendi dilini konuşmayı tercih ediyor ve bu nedenle Mandarin Finans, Pazarlama, Danışmanlık ve diğer ilgili alanlar dahil olmak üzere hizmet endüstrilerinde dil becerilerinden sonra aranıyor.


3. Kendinle yarış

Bazıları, Çince’nin dünyadaki dili öğrenmenin en zor olduğunu iddia ediyor  (bu bir gerçek için doğru değil), ancak herkes ilk beşe girdiğini kabul ediyor. Bir gazete okumak için sesler ve hatırlamanız gereken binlerce karakterden dolayı zor ama aynı zamanda onu kolaylaştıran birkaç taktik de var.

Çince öğrenmek zaman, çaba ve özveri gerektirir. Bu nedenle, Çince öğrenmeyi başardığınızda, sadece kendinize meydan okudunuz ve kazanmadınız, aynı zamanda başarınız diğerlerini de etkileyecek.


4. Ekonomik Olarak Önemli

Çince’yi ikinci dil olarak öğrenmenin en önemli sebeplerinden biri ekonomik faktörler açısından çok önemli olmasıdır . Çince’yi kendi dilleri olarak kullanan ülkelere bakın, bunlar arasında Singapur, Tayvan, Hong Kong ve Çin var. Çince’de konuşabiliyorsanız bu büyük iş payına erişmek çok daha kolay olacak. .


5. Güven arttırma

Yukarıda belirtildiği gibi, yeni bir dil öğrenmek başlı başına bir gelişmedir. Çince dilini öğrenmek, zorluğu nedeniyle, büyük bir gelişmedir ve kendinize sırt üstü pat atabilirsiniz! Ne kadar Çince öğrenmiş olursan ol, kendinle gurur duymayı hak ediyorsun, bu da kendine olan güvenini artıracak!


6. Beyin Gücü

Yeni dil öğrenmenin beyninizi güçlendirdiği ve sizi daha akıllı hale getirdiği kanıtlanmıştır . Aynı zamanda iki dilli ve çok dilli dillerin tek dilli dillerden daha zeki olarak değerlendirilmelerinin nedeni de budur.


7. Antik Kültür

Sizi ikinci bir dil olarak Çince öğrenmeye çekebilecek bir diğer şey de çok eski bir kültür olmasıdır. Bu dili derinlemesine öğrenerek, en eski edebiyatı öğrenmede ve öğrenmede çok yardımcı olacaktır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu