Teknoloji

Konuşurken Anlık Çeviri Yapan Uygulamalar 2024 – En İyi Konuş Çevir Programları

Konuşurken Anlık Çeviri Yapan Uygulamalar 2024 – En İyi Konuş Çevir Programları. Konuşurken ya da mesajlaşırken anlık çeviri yapabileceğiniz programları listeledik. Dil engelleri ortadan kaldıracağınız bu programlar ile konuşurken anında çeviri yapabilirsiniz.

Konuşurken Anlık Çeviri Yapan Uygulamalar 2024

Anlık çeviri programları sayesinde telefonda konuşurken ya da seyahat ederken takıldığınız yerlerde anında çeviri yapabilirsiniz. Bu uygulamalar seyahatlerinizi ya da yabancılarla konuşmanızı stres olmaktan çıkarır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka çevirileri konuştuğunuzu, yazdığınızı veya bir resmi anında istediğiniz dile çevirebilir. İşte Konuşurken Anlık Çeviri Yapan En İyi Uygulamalar 2024.

Google Translate

Google Translate, metin, ses ve görüntü çevirisi yapabilen ücretsiz bir çeviri hizmetidir. Bu hizmet, farklı diller arasında çeviri yaparak kullanıcıların farklı dildeki içerikleri anlamasına yardımcı olur. Özellikle farklı dillerdeki metinleri hızlı bir şekilde çevirmek isteyenler için oldukça kullanışlı bir araçtır. Google Çeviri 100’den fazla dil desteği sağlar.


Bing Translator

Microsoft’un ücretsiz çeviri hizmeti olan Bing Translator seçtiğiniz dillerde metin ya da sesleri siz yazarken anlık olarak çevirir. İsterseniz mikrofon aracılığı ile sesleri istediğiniz dile çevirebilir, anında cevabını verebilirsiniz. Yurtdışı gezilerinizde veya görüntü konuşmalarda bu özelliğini kullanarak kolaylıkla istediğiniz dillerdeki insanlarla sohbet edebilirsiniz. Telaffuz etmekte zorlanacağınız kelime ve cümleleri seslendirebilir ve gönderebilirsiniz.


DeepL Translator

DeepL Translator, metin çevirisi yapabilen bir yapay zeka tabanlı çeviri hizmetidir. DeepL, derin öğrenme tekniklerini kullanarak yüksek kaliteli çeviriler sunar. Farklı diller arasında çeviri yaparak kullanıcıların metinleri anlamasına yardımcı olur. Genellikle profesyonel çevirmenler ve dil öğrencileri tarafından tercih edilen bir çeviri aracıdır. DeepL Translator şu anda 26 farklı dil arasında çeviri yapabilmektedir. Bu diller arasında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca, Lehçe, Rusça, Japonca ve Çince gibi yaygın olarak konuşulan diller bulunmaktadır. Özellikle bölgesel dil konuşanların konuşmalarını tamamlayarak çevirmesi deepl translatorun en iyi özelliğidir.


Translate dict

translate dict anlık çeviri yapabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisidir. Sesli tercüman, konuşma metni ve profesyonel çeviri seçenekleri sunmaktadır. Translatedict’te 50’den fazla dil arasından seçim yapabilir ve dili otomatik algılamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulamada yaptığınız çevirileri sesli olarak indirme seçeneğine de sahipsiniz. Bu program uluslararası ticaret, eğitim ve sohbet için kullanabileceğiniz ücretsiz en iyi araçlardan biridir.


Collins Dictionary Translator

Collins Dictionary Translator ile 60’tan fazla filde anlık çeviri yapabilirsiniz. Farklı dillerdeki tanımları, sözcükleri eş anlamları ile birlikte öğrenebilirsiniz. Gramer araçları içeren bir çeviri uygulaması arayanlar için birebirdir.


Reverso

Reverso, çeviri, dilbilgisi ve metin çevirisi gibi dil hizmetleri sunan bir platformdur. Reverso’nun kullanıcılarına çeviri, kelime dağarcığı geliştirme, dilbilgisi kuralları ve örnek cümleler gibi dil öğrenimi konularında yardımcı olur. Ayrıca kullanıcılar, metinleri çevirip dilbilgisi kurallarını öğrenmek için Reverso’nun çeviri aracını kullanabilirler. Reverso, anlık çeviri, yazım ve dilbilgisi denetimlerinden sözlüklere, bağlam denetleyicilerine ve daha bir çok özelliğe sahiptir.

Almanca, İspanyolca, İngilizce, Çince, Japonca olmak üzere birçok dil için anlık çeviri özelliğini kullanabilirsiniz.


ImTranslator

ImTranslator, çeviri, dilbilgisi kontrolü, telaffuz, metin okuma ve dil öğrenme gibi hizmetler sunan bir çeviri aracıdır. Bu araç, kullanıcıların metinleri çevirmelerine, çevirileri kontrol etmelerine, kelime dağarcıklarını genişletmelerine ve farklı dillerde metinleri okumalarına olanak tanır. Ayrıca ImTranslator, tarayıcı eklentisi olarak da kullanılabilir, böylece internet üzerinde gezinirken anında çeviri ve dilbilgisi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca para birimi, matematik ve şirket sembollerini içeren özel aksan karakterlerine de destek sağlar.


SpanishDict

Temel çeviri ihtiyaçlarınız İngilizce’den İspanyolca’ya ise, o zaman SpanishDict ideal seçiminizdir. Ana sayfada çevirmeniz gereken metni açabilirsiniz. SpanishDict, İspanyolca dilinde çeviri, kelime dağarcığı geliştirme, dilbilgisi kuralları ve örnek cümleler gibi hizmetler sunan bir platformdur. Kullanıcılarına İspanyolca dilini öğrenme ve geliştirme konularında yardımcı olur. Ayrıca SpanishDict, mobil uygulama olarak da kullanılabilir ve kullanıcıların dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak pek çok özellik sunar.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İngilizce Türkçe Çeviri: Doğru Düzgün Çeviren En İyi Site 2024

👉Hi Translate Nasıl Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu