Gündem

Corona Virüsü Aşısı Geliştirildi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya yayılan corona virüsü şu ana dek 4 binden fazla kişinin ölümüne neden olduÇin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya yayılan corona virüsü şu ana dek 4 binden fazla kişinin ölümüne neden oldu.

Corona Virüsü Aşısı Geliştirildi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü tüm dünyaya yayıldı. Son olarak Türkiye’de de vakaya rastlandı. Şu ana dek 100 binden fazla kişiye bulaşan ve 4 binden fazla kişinin ölümüne neden olan virüsün henüz kesin bir tedavisi yok. Ancak Dünya Saplık örgütü başta olmak üzere pek çok sağlık şirketi virüs için hem tedavi hem de aşı geliştirmeye çalışıyor. Tabii ki bu süreç oldukça uzun. Geçtiğimiz haftalarda aşı konusunda sona yaklaşıldığı açıklanmıştı. Ancak geliştirilen aşının üretimi birkaç aydan önce yapılamayacak. Yine de bu gelişme milyonlarca kişi için umut verici. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından fonlanan Kanada merkezli şirket Medicago, yeni tip corona virüsü aşısı geliştirdiklerini duyurdu. Detaylara daha yakından bakalım.

Corona virüsü dünyaya yayılmaya devam ediyor. Dünyadaki milyarlarca insanı tehdit eden virüsle ilgili umut verici bir gelişme yaşandı.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından fonlanan Kanada merkezli şirket Medicago, yeni tip corona virüsü aşısını geliştirdiklerini duyurdu.

Şirket açıklamasında; Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi (FDA) onayını almaları halinde ayda 10 milyon aşıyı üretmeye başlayabileceklerini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu