Gündem

COVID-19 Salgını Sırasında Stres Düzeylerini Düşürmek Ve Bağışıklık Sistemlerini Yükseltmek

Korona Virüsünün üstesinden gelebilirsiniz. Ne kadar çok strese maruz kalırsak, uzun mesafeli panik yapmamız o kadar kötü olur. Evdeyken, mola vermek ve rahatlamak için elinizden geleni yapın. Normal bir günde kafanız kesilmiş bir tavuk gibi koşuyorsunuz, şimdi biraz kendi kendine bakım yapma ve çalışma şansınız var. Tabii, koşullar ideal değil ama bu zor bir durumdan en iyi şekilde yararlanmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Şu anda kendimizi aşırı tepki göstermekten korumaya çalışmalıyız ve duruma bağlı olarak bağışıklık sistemlerimizi de güçlendirmeye çalışmalıyız. Tuvalet kağıdı stoklamak veya elimizden geldiğince el dezenfektanı satın almak kadar, bu şeyler biraz fazla. Mümkün olduğunca sağlıklı yediğinizden ve mümkün olduğunca dinlenerek, düşündüğünüzden çok daha iyi bir konumda olacaksınız.

Aşağıda, karşı karşıya olduğumuz şeyleri göz önünde bulundurarak yapmamız gereken bazı şeylerin üzerinden geçeceğim. Bunların hepsi herkes için kolay olmasa da, herkes tarafından düşünülmelidir. Bu virüs salgını tam olarak bilmediğimiz bir şeydir ve zaman geçtikçe işler iyileşmeden kötüleşebilir.

1. Ellerinizi iyice yıkayın

Ellerinizi sık sık ve düzgün bir şekilde yıkadığınızdan emin olun. Hareketleri hızla acele etmeyin, en az 20 saniye harcadığınızdan emin olun. Bu bazıları için aptalca görünebilir, ancak büyük bir fark yaratır.


2. Sizin için en önemli kişilerle bağlantıda kalın

Hayatınızdaki insanların farkında olun. İhtiyacı olabilecek kişilere ulaşın. Evde sıkışan tek kişi sen olmadığınızı, basit telefon görüşmesinin birinin sıkılmaya devam edip etmeyeceği konusunda büyük bir fark yaratabileceğini unutmayın.


3. Çok fazla alkol içmemeye çalışın

Evde içilirken içmek kulağa eğlenceli gelebilir, ancak fazla yaptığımız bir şey olmamalıdır. İşleri ılımlı bir seviyede tutmayı unutmayın. Kendini abartma.


4. Çok fazla uyumayın ama yeterince uyuduğunuzdan emin olun

Tüm zamanınızı evde yatakta geçirmediğinizden emin olun. Kalkın ve küçük olsun ya da olmasın bir şeyler yapın. Vücudunuz için doğru miktarda uyku alın. Çok fazla şey sizi korkunç hissettirecek ve yeterli değil sizi sadece daha fazlasını istemeye bırakacaktır.


5. Daha fazla meyve ve sebzeler yiyin

Meyve ve sebzeler bağışıklık sistemimiz için mükemmeldir. Mümkün olduğunca sağlıklı bir diyet yaptığınızdan emin olun. Bu, birçok yönden bir kazan-kazan türüdür, çünkü etrafımdaki bakkallar, seçtikleri yerlerde hala bol miktarda üretiyorlardı.


6. Tutkulu olduğunuz bir şeye dalın

Hobilerden birine geri dön. Artık ellerinizde daha fazla zamanınız olduğuna göre, yapmayı sevdiğiniz şeyleri yapmakta tereddüt etmemelisiniz. Bu, zamanın muazzam bir şekilde geçmesine yardımcı olacaktır.


7. Fiziksel olun ve mümkünse egzersiz yapın

Evde egzersiz yapabiliyorsanız, gidin. Olduğu söyleniyor, eğer sadece yürüyemiyorsanız bile başlamak için iyi bir yer olacaktır. Bununla birlikte, YouTube’da ekipman olmadan yapılabilecek tonlarca egzersiz var. Birini seç ve aktif kal.


8. Neler yaşadığınıza dair günlük

Gerçekten yapacak başka bir şeyin olmadığını fark edersen. Şu anda yaşadığınız şeylerle ilgili günlük. Gelecekte bu zamanlara bakmak sizi gerçekten uçuracak.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu