Gündem

Cübbeli Ahmet Hoca: Çocuklarınızı İmam Hatip Liselerine ve İlahiyata Göndermeyin

Türkiye’de Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir  programda çok tartışılacak açıklamalara imza attı. Cübbeli Hoca , “Ailelere sesleniyorum: Çocuklarınızı İmam Hatiplere ve İlahiyata Göndermeyin, düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar” dedi.

Çocuklarınızı İmam Hatip Liselerine ve İlahiyata Göndermeyin

Cübbeli Ahmet Hoca, katıldığı bir programda soruları cevaplarken çok tartışılacak ifadeler kullandı.

Siyaset-tarikat ilişkileri ve Diyanet’in fetvalarına ilişkin soruları yanıtlayan Cübbeli, imam hatiplerle ilgili düşüncelerini dile getirirken şöyle konuştu:

CNN Türk kanalında yayınlanan ve  Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, programda Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı. İmam Hatip Liseleri ile ilgili dikkatleri üzerine çekecek  ifadeler kullanan Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı İmam Hatip Lisesine Göndermeyin, Düz Okullara Gönderin” tavsiyesinde bulundu.

Ahmet Mahmut Ünlü namı diğer Cübbeli Ahmet Hoca, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” dedi. Ahmet Hakan’ın “aaaa niye?” diye şaşkınlıkla sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şöyle devam etti:

“Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor, Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kuran değişsin’ diyen adam şu an da Ankara ilahiyatta hoca…” diyerek sözlerine devam etti.


Öğrenci Gündemini Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Ederek Güncel Bilgilere Daha Hızlı Bir Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Gündemi: Instagram

Öğrenci GündemiTwitter

Öğrenci Gündemi: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu