Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Vatandaşlarımızı Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası Millete Sesleniş konuşması için kameralar karşısına geçti. Erdoğan “Cumhuriyet tarihinin en en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız.” dedi

“Vatandaşlarımızı Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacağız”

Kabine toplantısı sonrası Millete Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu.

TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin kişiyi ev sahibi yaparak ekonomik ve güvenli konut üretiminde başarı ortaya koyduğunu söyleyen Erdoğan“1,5 yıl önce de 100 bin konut projemize yoğun talep aldık. Pek çok ilimizde sanayi alanlarını dışarıya taşıyoruz.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere.

Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız.

Sıfır atık modeliyle yenilenebilir malzemelerden bir proje gerçekleştireceğiz. Bu adım son dönemde ciddi şikayet edilen kiraların düşmesine de yardımcı olacaktır.

“Projeyi Detaylarıyla Açıklayacağız”

İlk defa evlenen gençlerimiz de kota sahibi olacaktır. Önümüzdeki ay projeyi detaylarıyla açıklayacağız.

Şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel kontenjan ayıracağız. İlk defa evlenen gençlerimiz projede kota sahibi olacak”


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu