Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gerçekleştirilen yaklaşık 4 saat süren kabine toplantısı ardından alınan kararları açıkladı. Erdoğan milyonlarca memur, emekli ve asgari ücret çalışanının beklediği Temmuz zammı ile ilgili açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Temmuz ayı meemur maaşlarının Kurban Bayramı öncesi 8 Temmuz’da zamlı halde ödeneceğini belirtmek istiyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı’ndan Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen, bugün saat 15:30’da başlayıp yaklaşık 4 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından merakla beklenen asgari ücret artışı, emekli ile memur maaşları zammı ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Önümüzdeki günlerde açıklanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamaya göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret artışı konusunu yeniden değerlendirilecek. Erdoğan, bakanlığın çalışmalarda belli sayıda personel çalıştıran işverenlere öncelik vereceği, yapılan artışlarla birlikte işverenlerin de haklarının gözetileceğini açıkladı. Konu ile ilgili kararın en kısa sürede açıklanacağı ifade edildi.


Emekli ve Memurlara Enflasyon Farkları Verilecek

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre kamu çalışanları ve emeklilerin maaşlarına enflasyon farkı uygulanarak gelecek olacak zam kesinleşti. Önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanı ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bir araya gelerek çalışmaları bitirmesinin ardından açıklama yapılması bekleniyor. Kurban Bayramı öncesi 8 Temmuz tarihinde memur maaşlarının zamlı bir şekilde ödenmesi bekleniyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu