Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na KYK Göndermesi: O Söyledi Ben de Yaptım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran’da düzenlenen Astana formatındaki 3’lü zirve dönüşü açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun KYK borç faizlerinin silinmesi için yapılan düzenlemeyi sahiplenmesine yanıt veren Erdoğan “Hep öyle oldu zaten! O söyledi ben de yaptım” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na KYK Göndermesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İran’da düzenlenen Astana formatındaki 3’lü zirveye katıldı. Önemli mesajların verildiği zirve, gece saatlerinde sona erdi. Erdoğan yurda dönüşünde hem zirveye hem de Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

KYK Tartışmasına’da Değindi

Hafta başında yapılan kabine toplantısının ardından üniversite öğrencilerinin aldıkları KYK borçlarının faizlerinin silineceğini duyuran Erdoğan, milyonlarca genci ilgilendiren bu adımın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sahiplenilmesine de değindi.


“Hep öyle oldu zaten! O söyledi ben de yaptım”

Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesini tiye alan Erdoğan, “En son Bay Kemal’in KYK ile ilgili söylediklerini duydunuz. Ondan sonra da ‘ben söyledim yaptı’ noktasına geldi. Hep öyle oldu zaten! O söyledi ben de yaptım” ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı üzere Kılıçdaroğlu, KYK borçlarının faizlerinin silineceğinin duyurulmasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza atmıştı.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu