Oyun

Daha Fazla Oyun Kazanmak İçin Değiştirmeniz Gereken PUBG Mobil Ayarları

Daha Fazla Oyun Kazanmak İçin Değiştirmeniz Gereken PUBG Mobil Ayarları. PUBG Mobile oynamaya yeni başladıysanız, oyunu oynamak için en iyi ayarları bulmaya çalışırken biraz kafanız karışabilir. PUBG Mobile, varsayılan ayarlarda bile gayet iyi çalışıyor, ancak oyunu oynamayı çok daha kolay hale getirecek birkaç ayar var. Oyundaki tüm varsayılan ayarlara ve oyununuzda büyük bir etki yaratmak için hangilerini hemen değiştirmeniz gerektiğine bakmak için PUBG Mobile‘ı yeniden ziyaret ettik. Bu ayarlar, oyunu kazanacağınızı garanti etmez, ancak yeni oyuncular için pek hoş olmayan bir oyunda avantajlı bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

1. Mikrofonu ve Hoparlörleri Kapatın

PUBG Mobile’ın her yeni oyuncusu, diğer oyuncuların mikrofonlarına çığlık atmasını veya hatta bazen oyunun ortasında küfür kullandıklarını duymak sinir bozucu buluyor. Oyunda bunu devre dışı bırakmanın kolay bir yolu var. Bir oyuna girdiğinizde Hoparlör simgesine dokunun ve Kapalı olarak ayarlayın ve ardından Mikrofon simgesine dokunun ve Kapalı olarak ayarlayın . Bu herkesin sesini kapatacak ve oyun oynarken sohbet etmeye hazır olana kadar becerilerinizi geliştirmeye odaklanabilirsiniz.


2. PUBG Mobile Grafik Ayarlarını Optimize Edin

PUBG Mobile, her akıllı telefon için en iyi performans için belirli grafik ayarları önerir. Yine de bu her zaman doğru değildir, bazen PUBG Mobile’ın önerilerinden uzaklaştığınızda tercih ettiğiniz daha iyi performans veya görseller bulacaksınız.

Gidin Ayarlar > Grafik ve rahat ne seçin. Düşük kaliteli cihazlarda grafikleri Düzgün olarak değiştirebilirsiniz ve daha pahalı telefonlardaki bazı oynatıcılar, mümkün olan en yüksek kare hızı ayarını kullanmalarına izin verdiği için aynı ayarı tercih eder.

Bu sayfadaki kare hızını , ileri teknoloji telefonlarda Extreme ve diğer birçok cihazda Ultra olan mümkün olan maksimum ayara değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.


3. Görsellerin Stili

Gidin Ayarlar > Grafik ve oyunda görsellerin tarzınızı seçin. Klasik, renkli, gerçekçi veya yumuşak arasında seçim yapabilirsiniz – bu, oyundaki renk tonunu değiştirir. Klasik herkes için çalışmadığından, telefonunuzun ekranında daha iyi görünen birini seçin. Bu filtreler sadece görsellerde yapılan kozmetik değişikliklerdir ve bazı insanlar renkli modun düşmanları daha kolay tespit etmelerine yardımcı olduğunu iddia eder.

Bununla birlikte, ekibimizde fikir birliği bu konuda bölünmüştür, çoğu insan klasik modu tercih eder ve onunla iyi geçinir. Tüm bu seçenekleri gözden geçirmenizi ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu bulmanızı öneririz.


4. PUBG Mobile Kontrollerini Özelleştirin

PUBG Mobile’da yapmanız gereken ilk şey kontrolleri değiştirmektir. Oyunu açtıktan sonra Ayarlar (dişli simgesi) > Kontroller > Özelleştir’e gidin . Bu seçenek, Kontroller menüsündeyken sol alt taraftadır. Artık ateş düğmesini hareket ettirebilir ve diğer tüm düğmeleri en rahat bulduğunuz yere yerleştirebilirsiniz.


5. Kapağın Arkasından Göz Atın

Bu ayar o kadar iyidir ki, varsayılan olarak etkin olmaması şaşırtıcıdır. Peek and fire, siperin arkasında saklanırken başınızı dışarı çıkarmanıza ve düşmanlara ateş etmenize olanak tanır. Bu, düşmanlarınızın sadece karakterinizin kafasına sahip olduğu anlamına gelir – ki bu, karakterin vücudundan vurması daha zordur – ve siperin güvenliğinden bazı isabetler elde etme şansınız olur. Sen giderek bu etkinleştirebilirsiniz Ayarlar > Basic ve dokunarak etkinleştirme Peek & Fire yanında yer almaktadır.

Bazı oyuncular ayrıca Peek’i etkinleştirmeyi ve kapsamı açmayı önerir. Bu, baktığınızda otomatik olarak silahınızın dürbününü açar ve size çevrenin büyütülmüş bir görüntüsünü ve düşmanları tespit etme şansını artırır. Bunu, Ayarlar > Temel’e gidip Göz At ve Kapsamı Etkinleştir’e dokunarak etkinleştirebilirsiniz .


6. Otomatik Olarak Ganimet Toplayın

İdeal olarak, oyuna odaklanmak ve ganimet toplamak için ekrana dokunmaya devam etmek istemezsiniz. Bu ayar, sadece bunların üzerinden yürüyerek silah ve cephane almanızı sağlar. Gidin Ayarlar > Pick Up . Şimdi Otomatik Almayı Etkinleştir .


7. Ne kadar Cephane Almak İstediğinizi Ayarlayın

PUBG Mobile’da taşıyabileceğiniz envanter miktarının bir sınırı vardır, ancak daha fazla cephane almak her zaman daha iyidir. Oyunda taşıyabileceğiniz mermi sayısında bir sınır vardır ve hiçbir zaman cephane sıkıntısı çekmemek için biraz yukarı kaldırmanızı öneririz. Hızlı ateş eden silahlar için, onu yaklaşık 200 mermiye ayarlayın. Farklı silahlar için farklı sınırlar belirleyebilirsiniz, bu yüzden bunları akıllıca ayarlayın. Ayarlar > Toplama bölümüne gidin ve her silah için orada cephane limitleri ayarlayın.


8. PUBG Mobile’da Görüş Açısını Değiştirin

Varsayılan olarak 90 derecelik bir görüş alanınız vardır. Bazı oyuncular, birinci şahıs görünümünde oynarken haritanın daha iyi görüntülenmesi için bunu artırmayı tercih eder. Sen giderek değiştirebilirsiniz Ayarlar > Basic ve verdiği 1 Kişi Kamera görüşünü .


9. Hızlı Sohbete Mesaj Ekleyin

Hızlı Sohbet, önceden yazılmış mesajları hızlı bir şekilde göndermek için set şablonları oluşturmanıza olanak sağlar. Bu, sesli sohbeti kullanmaktan kaçınmak ve ekip arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız kullanışlıdır. Gidin Ayarlar > Hızlı Chat ve yeni mesajları ekleyin.


10. Artı İşaretinin Rengini Değiştirin

Crosshair, silahınızı her atış oyununda nişan almanızı sağlar. Fark edilmesini kolaylaştırmak için PUBG Mobile’da rengini değiştirebilirsiniz. Ayarlar > Temel’e gidin ve tercih ettiğiniz artı işareti rengini seçin.

Hangi PUBG Mobile ayarlarını değiştirdiniz? Etkisi neydi? Yorumlar aracılığıyla bize bildirin.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 İnternetten Para Kazanmak İçin 30 Fikir ve 12 Site

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu