Yaşam

İnternetten Para Kazanmak İçin 30 Fikir ve 12 Site 2024

İnternetten Para Kazanmak İçin 30 Fikir ve 12 Site 2024. Ekstra çalışmak isteyenler için internet üzerinden yapabilecekleri 30 ek gelir kaynağı araştırdık. Sadece internette yaptığınız iş için, önce sizin için hangi ek çalışmanın doğru olduğuna karar vermelisiniz. Daha sonra sektördeki fiyatlar ve yapılan işin kalitesi hakkında bilgi almanız gerekiyor. O halde size ve düzenli, hızlı ve kaliteli bir şekilde çalışmak için gerekli şartlara uygun bir çalışma planı oluşturmanız gerekir.

İnternetten Para Kazanmak İçin 30 Fikir ve 12 Site

İnternette pek çok ek yöntem vardır. Bu yöntemleri bu yazımızın sonunda kısaca tartışacağız. Ek işler arasında çok kolay olanlar ve belli bir eğitim gerektiren işler var. İnternette çalışma talebi gerçekten çok büyük. Örneğin her gün binlerce makale yazılır ve satılır. Ayrıca, birçok web sitesi açıldı ve bunlardan bazıları Adsense reklamlarıyla çok iyi para kazanabiliyor. Sosyal medyada ek çalışma, her gün yapılan ve para kazandıran fikirlerden biridir.
Yazının sonunda başlıkları size uygun olan ek işler, nasıl ve nerede yapılacağı hakkında bilgiler bulacaksınız.
1. Sosyal medyada satış yapmak
2. YouTube kanalını açın
3. Younow ile para kazanın
4. Bir makale yazarak ek işler yapın
5. Tercüme ederek para kazanın
6. Bir site veya blog açarak ek çalışmalara bakın
7. Programlama sektöründe ek serbest çalışma yapmak
8. Tasarım sektöründe ek serbest çalışma yapmak
9. Mobil uygulamalara yazarak para kazanın
10. WordPress için bir tema hazırlayın
11. WordPress için bağlantıyı hazırlayın
12. Web sitesi satma ve satın alma
13. Facebook reklamları satın almak ve satmak
14. Bir sunum satın
15. Twitter reklamları satın alma ve satma
16. Web siteleri için seo sayfası hazırlayın
17. Alan adı alım satımı
18. Bir web sitesi geliştirin
19. Kiraya verme ve kontrol etme
20. Google Adsense optimizasyonu
21. Popüler bir konuyla ilgili bir web sitesi geliştirin
22. Yabancı dilde bir web sitesi açın
23. Fotoğraf çekerek para kazanın
24. Video çekerek para kazanın
25. E-ticaret sitesi ile ek işler yapın
26. Çevrimiçi dersler vererek para kazanın
27. İkinci el sitelerde ürün satmak
28. Instagram’da bir butik açın
29. Dublajdan para kazanın
30. Son kullanıcı testleri ile ek işler yapmak (serbest çalışanlar)

İnternette Fazladan İş Yapmak İçin 12 Web Sitesi

Türkiye’de Ek İşlerin Yapıldığı Siteler
1- R10 web yöneticisi forumu, ek işlerin çoğunun yapıldığı yerdir. Yıllar boyunca popülaritesini koruyan popüler R10.net web sitesinde yukarıda listelenen çalışmaların çoğunun reklamlarını bulabilirsiniz. İnternette para kazanma hakkında daha fazla bilgiyi bu sitede bulabilirsiniz.
2- Bir diğer webmaster portalı wmaraci.com’dur. Bu sitedeki birçok web yöneticisi farklı alanlarda çalışmaktadır. Ana işin bir kısmı ve ek işin bir kısmı için ödemeler genellikle her iki tarafın da onayı ile önceden yapılır.
3- Bir önceki yazımızda Bionluk.com’dan bahsetmiştik. Bu site, yapılan iş için diğer iki site ile aynı olmayan bir komisyon almaktadır. R10 ve wmaraci.com’da komisyon yoktur.
4- Sadeceon.com, İnternet üzerinde ek çalışmaların yapıldığı sitelerden biridir. Bu site neredeyse bionluk.com ile aynıdır ve yalnızca site yapılan iş için komisyon alır.
5- Ytpara.com, YouTube tabanlı para kazanmak için kapsamlı bir web forumudur. Sitede nasıl para kazanılacağına dair birçok ipucu var ve site üyeleri de bu forumda bilmedikleri birçok bilgiyi öğrenebilirler.

Dünya Çapında Ek İşlerin Yapıldığı Harici Siteler

1- İnternette fazladan iş yapabileceğiniz ilk yabancı site Warriorforum.com’dur. İnternet ve dijital satış alanında bir çok çalışmanın yapıldığı ilk forumlardan biridir. Yukarıdakilere ek olarak iştirak satışları alanında da çalışmalar yapılmaktadır.

2- Clickbank.com. Dijital ürünler, e-kitaplar ve özel ürünler alanında satış programı olan en popüler affiliate sitelerinden biridir. Kısacası sisteme üye olursanız ve istediğiniz bir ürünü İnternet üzerinden satarsanız komisyon alırsınız. Genel olarak bu sitedeki komisyon oranları yüksek ve işini iyi yapanlar çok para kazanıyor.

3- Fiverr.com internetteki en popüler sitelerden biri olup, 5 $ ‘dan başlayan çalışmalar yapılmaktadır. Site İngilizce olarak faaliyet göstermektedir ve aylık yaklaşık 27 milyon ziyaretçiye sahiptir. İş ilanları listesinde internette yapılmış bir iş bulabilirsiniz.

4- forums.digitalpoint.com r10 tarzı bir sitedir. Sitedeki en çok istihdam edilen kişiler Hintlilerdir ve sitede birçok iş fırsatı bulunmaktadır.

5- depositphotos.com Fotoğraf fonunun hazırlandığı bu sitede fotoğraf indirip satarak ek işler yapabilirsiniz. Türkçe versiyonu da bulunan bu site, dünyanın en popüler fotoğraf sitelerinden biridir.

6- Udemy.com Online, video derslerinin ve video hesaplarının ücretli olduğu bir eğitim sitesidir. Site birçok kategoride video dersleri sunuyor. Ayrıca sitedeki kategorilerden birinde ders videoları çekerek veya çekerek de para kazanabilirsiniz.

7- Envato.com, Avustralya merkezli bir şirkettir. Şirketin ayrı siteleri, özellikle programlama ve grafik tasarım alanında çok popüler. Themeforest ve grafik sürücüsü kim siteleri çok iyi çalışıyor ve burada çalışan insanlar çok para kazanıyor.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 En İyi İş Bulma Sitesi Hangisi? İş İlanları İçin En İyi 9 Site

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu