Gündem

Dar Gelirli Ailelere Belediyelerden 1600 Lira Kömür Yardımı!

Kış aylarına yaklaştığımız bu dönemlerde dar gelirli ailelere ilaç gibi gelecek bir haber geldi. Tüm belediyeler tarafından dar gelirli aileler için yakacak kömür yardımı yapılacağı açıklandı. İhtiyaç sahibi ailelere karşılıksız olmak kaydıyla 1600 TL yardım için başvuruların açıldığı duyuruldu. Yakacak ve Kömür yardım başvurusu nasıl yapılır? işte tüm detaylar…

Dar Gelirli Ailelere Belediyelerden 1600 Lira Kömür Yardımı!

İhtiyaç sahibi aileler için düşünülen kömür yardımları başvuruları devam ediyor. Karşılıksız olarak yapılan yardım dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olanlara yapılması öngörüldü. Hem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla hem de Belediyeler tarafından da desteklenen kömür yardımları ihtiyaç sahibi olan ailelere ulaştırılmaya devam ediyor.

İşsiz ya da yardıma muhtaç vatandaşların yanında sigortalı bir işte çalışmasına rağmen aylık hane halkı kişi başı ortalama kazançları, asgari ücretin 3/1’in altında olanlarda kömür yardımlarından yararlanabiliyor.


1600 TL Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dar gelirli aileler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, yaklaşan kış ayları ile beraber kömür ve odun yardımı yani yakacak yardımı almak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Belediyelere veya Derneklere başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.


Belediye Kömür Yardımı Başvurusu 2022

Öncelikle ikametgahınızın bulunduğu bölgedeki İlçe Belediyelerine veya Büyükşehir Belediyesine giderek Sosyal Yardım Başvuru Formunda yer alan “yakacak yardımı” seçeneğini işaretleyerek kömür yardımına başvuruda bulunulabiliyor. Belediyeler ise kömür yardımları için ön başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden kabul ediyor.

E-Devlet sistemi üzerinden kömür yardımı başvurusu yapabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Hemen ardından Uygulamaya Git seçeneğine tıkladıktan sonra başvuru formunda başvuracağını belediyeyi seçiyorsunuz. Sonraki aşamada ise başvuru formunu doldurarak sosyal yardım türleri arasından “Yakacak Yardımı” seçeneğini işaretliyorsunuz. Kömür yardımı hakkında detaylı bilgilere ise ALO 153 Beyaz Masa hattı üzerinden de erişebiliyorsunuz.

 

Hemen ardından Uygulamaya Git seçeneğine tıkladıktan sonra başvuru formunda başvuracağını belediyeyi seçiyorsunuz. Sonraki aşamada ise başvuru formunu doldurarak sosyal yardım türleri arasından “Yakacak Yardımı” seçeneğini işaretliyorsunuz.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kömür Yardımı Başvurusu 2022

Dar gelirli aileler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere sadece gıda ve erzak yardımı değil giysi ve kömür yardımında da bulunuyor.

E-Devlet sistemi üzerinden veya farklı bir platformdan kömür yardımına başvuramıyorsunuz. Bunun için mutlaka https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Ticaret Bakanı Mehmet Muş Açıkladı: Doğal Gaza Neden Zam Yapıldı?

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu