Yaşam

Deloday Hap Ne İşe Yarar? Deloday Hap Ne İçin Kullanılır?

Deloday Hap Ne İşe Yarar? Deloday Hap Ne İçin Kullanılır?. Deloday 5 Mg Tablet vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı deride kabartı, kızarıklık,  kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, damakta kaşınma ve  hapşırık gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır. Kullanımı 12 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir. Deloday tablet, karton kutularda kullanım talimatları ile birlikte 20 ve 30 film tablet içeren PVC / PVDC Şeffaf Alüminyum Blister şeritlerde pazara sunulmaktadır.

Deloday Hap Ne İşe Yarar?

Deloday alerjik soğuk algınlığı ile ilgili hapşırma, burun akıntısı ve kaşıntılı burun, damakta kaşıntı ve kaşıntı, gözlerde kızarıklık veya yırtılma (örn. Saman nezlesi, ev tozu akarı alerjisi). Deloday, irticaria (alerjik cilt hastalığı) ile birlikte kaşıntı ve cilt döküntüsü ve kızarıklık gibi semptomların giderilmesi için de endikedir.


Deloday 5 Mg Film Tablet Ne İçin Kullanılır?

Deloday ilaç, kurdeşenlere bağlı kaşıntıyı gidermek (ürtiker), ciltte kabarcıklar ve döküntüler ve alerjik rinit (saman nezlesi ve ev tozu akarlarına karşı alerji gibi) gibi semptomları ortadan kaldırmak; Su toplama ve kaşıntı gibi semptomları hafifletmek için kullanılır. Kullanımı 12 yaş ve üstü çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir. Deloday hap, bir antihistamin ilaç sınıfından desloratadin içerir. Deloday, alerjilere karşı kullanılan bir ilaçtır. Alerjik reaksiyonları ve alerji semptomlarını kontrol etmeye yardımcı olur.


Deloday Nasıl Kullanılır?

  • Yetişkinler ve ergenler (12 yaş ve üstü): Alerjik riniti (sürekli ve aralıklı alerjik rinit dahil) ve kronik idiyopatik ürtikeri hafifletmek için günde bir kez 5 mg Deloday kullanılır.
  • Saman nezlesi, ev tozu akarı alerjisi vb. (Alerjik rinit), aralıklı tip (aralıklı) (semptomlar haftada 4 günden az veya 4 haftadan az) varsa, doktorunuz hastalığın tarihini değerlendirir ve buna göre bir tedavi ver.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Deloday Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Deloday’deki maddelere duyarlı olan kişiler için yan etkileri olabilir. Aşağıdakilerden biri gerçekleşirse, Deloday’ı hemen kullanmayı bırakın. Doktorunuza söyleyin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun:

  • Vücudunuzda yaygın alerjik semptomlar ortaya çıkar (cilt döküntüsü, cilt döküntüsü, ağız veya yutmayı veya nefes almayı zorlaştıran boyun şişmesi). Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale veya hastaneye yatış gerekebilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi çok nadirdi. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza söyleyin veya size söyleyin en yakın hastanenin acil servisine başvurun:

  • Karaciğerinizle ilgili hastalıklar,
  • Gerçekte gerçekleşmeyen şeyleri görme veya duyma (halüsinasyonlar),
  •  Nöbetler,
  • Kalp çarpıntısı ve kalbin hızlı atması. Bütün bunlar ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi yardım gerekebilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu