Yaşam

Deneyim Gerektirmeyen En İyi 10 İş

Deneyim Gerektirmeyen En İyi 10 İş. Deneyimim olmasa da müşteriler için web siteleri tasarlamaya başladım. Aslında, portföy web sitem sıfırdan yaptığım ilk siteydi. Web tasarım girişimim başlamak için herhangi bir deneyim gerektirmezken, çok fazla araştırma ve deneme yanılma gerektirdi. Ama zamanımı girdim ve 10.000’den fazla ürünle e-ticaret mağazalarının nasıl tasarlanacağını öğrenmenin mümkün olduğunu keşfettim. Ve çok geçmeden, yeni bir beceriye öğrenme ve yatırım yapma arzumdan iyi bir gelir elde ediyordum.

Bunu sizin için de yapabilirsiniz. Web tasarımı olmasa bile, yeni bir beceri öğrenmeye ve yeni projelerde çalışmaya yatırım yapmaya istekli olduğunuz sürece başlayabileceğiniz deneyim gerektirmeyen birçok iş var.

Deneyim Gerektirmeyen En İyi 10 İş

Başlamak için deneyim gerektirmeyen bir işle ilgileniyorsanız, sanal asistan olmayı düşünün . Bu çevrimiçi işler için hızlı bir şekilde öğrenmeniz, esnek olmanız ve konfor bölgenizin dışına çıkmanız gerekir .

1- Ürün Test ve İnceleme

Kendi evinizin rahatlığında yan gelir testi ve ürünleri gözden geçirebilirsiniz. Vindale Research ve Ulusal Tüketici Paneli gibi şirketler , tüketicilere fiziksel ürünler hakkındaki anketleri gözden geçirmeleri ve doldurmaları için ödeme yapar.

Mevcut test gereksinimlerine bağlı olarak, ürün test şirketleri yalnızca belirli bir yaş aralığında veya demografik olarak yeni işe alımları kabul edebilir. Şunları yapabilirsiniz ürünleri test için ödeme diğer şirketlerden ama bunları kişisel bilgi vermeden önce seçeneklerini araştırma için dikkatli olun.


2- Düzeltme

Düzeltme / düzeltme yazımı özel bir beceri gerektirmez, ancak yardımcı olabilecek birkaç önkoşul vardır. Düzeltme işleri, ayrıntılara ve dilbilgisi, yazım denetimi ve noktalama işaretlerinin temelini anlayan bireyler için en iyisidir.

Önceki bir deneyim olmadan prova yapmayı öğrenmek zor olabilir. Bu, keşfetmek istediğiniz bir şey gibi görünüyorsa, çevrimiçi olarak gerekli becerileri araştırın ve kendinize temel bilgileri öğretin veya temel bilgileri öğrenmek için 76 dakikalık ücretsiz bir atölye çalışması yapın.

Caitlyn Pyle yılda 43.000 $ ‘lık yarı zamanlı prova yazdı ve çevrimiçi kursu Proofread Anywhere’deki stratejilerini açıkladı . İşin içini ve dışını anlayan birinden temel bilgileri öğrenmek için biraz zaman ayırırsanız, redaksiyonda deneyimsiz bir işe başlamak daha kolay olabilir.


3- Transcribing

Ses kayıtlarını dinleyebilir ve kelime için ne duyduğunuzu yazabiliyorsanız, işleri kopyalamayı düşünün . İş görüşmeleri, telefon konferansları ve iş toplantıları gibi genel kayıtlara bağlı kalırsanız, yazıya dökmeyi öğrenmek kolaydır. Daha karmaşık ses klipleri olan tıbbi ve yasal transkripsiyonların tamamlanması, tıbbi veya yasal terminoloji hakkında biraz bilgi gerektirecektir.

Daha önce deneyimi olmayan tıbbi ve yasal transkripsiyonda çalışabilirsiniz, ancak Janet Shaughnessy’nin Transcribe Anywhere gibi bir çevrimiçi kurs almak iyi bir fikirdir . Bu adımı atmaya hazır değilseniz ve genel transkripsiyonun temellerini bilmeniz gerekiyorsa, Janet ayrıca Transcription Foundations adlı ücretsiz bir mini kurs da sunar .

Genel transkripsiyon, tıbbi ve yasal transkripsiyon ile aynı temel gerekliliklere sahiptir, ancak karmaşık tıbbi terimler ve yasal jargon olmadan.


4- Özel Ders

Eğitmenin kendisi daha önce deneyim gerektirmese de, iyi anladığınız bir konu seçmek önemlidir. Örneğin, bir muhasebeci olarak çalışıyorsanız, öğrencilere matematik dersi verebilirsin.

Wyzant gibi şirketler , bilimden tarihe, yazıya kadar değişen konuları öğretmek için öğretmenleri hem çevrimiçi hem de yerel olarak öğrencilerle bağlar. Wyzant’ın eğitmenlere yönelik uzun ders listesi, yeni başvuru sahiplerine çevrimiçi ders işleri bulma konusunda geniş bir fırsat sunmaktadır .

Lisans derecesi ve çocuklarla biraz deneyiminiz varsa, VIPKID’ye İngilizce öğretmeni olarak başvurmayı düşünün . VIPKID öğretmenlerine adım adım ders planları sunar ve öğretmenleri Çinli öğrencilerle birleştirir. Şirket saat başına 22 dolara kadar öğretmen ödüyor, bu da iyi bir başlangıç ​​noktası.

Bir eğitim şirketi için çalışmak istemiyorsanız, özel, bağımsız bir öğretmen olarak çalışabilir ve hizmetlerinizi sosyal medyada, yerel kütüphanelerde veya okullarda tanıtabilir, hatta yerel işletmelere el ilanları asabilirsiniz.


5- Serbest Yazma

Hakkında yazılacak konu veya yazılacak yer sıkıntısı yok. Bu yüzden serbest yazı yazma deneyimi olmayan insanlar için bile en iyi iş seçimidir. Şirketler, web siteleri ve diğer satış noktaları her zaman ev organizasyonundan kişisel finansa ve seyahate kadar çeşitli konularda içerik oluşturmak için yazarlar arar. Biraz uzmanlığınız varsa veya bir konuyu araştırabiliyorsanız, bu sizin izlemeniz için mükemmel bir seçenektir.

İyi bir gelir elde etmeyi umuyorsanız, serbest yazı temel dilbilgisi ve yazma becerileri gerektirir. Yazınızın kalitesine ve kapsadığınız konulara bağlı olarak, kelime başına 0,05 ila 1,50 ABD doları + arasında herhangi bir ücret ödeyebilirsiniz.

Bazı konu fikirlerine ihtiyacınız varsa, Gina Horkey’in 200’den fazla yazma nişi listesine göz atın . Gina, serbest yazma işlerini tamamladıktan sonraki altı ay içinde tam zamanlı gelirini değiştirdi . Müşteriler için iyi içerik yazmak için önceden deneyim gerektirmez, ancak başarılı olmak için sıkı çalışma ve özveri gerektirir.


6- Facebook Reklam Yönetimi

Facebook’taki 60 milyon aktif işletmenin yalnızca altı milyonu platformda reklam vermek için ödeme yapıyor . Nasıl yapılacağını ve gelirlerini nasıl artıracağını bilseydi daha fazla işletmenin reklam vermesi muhtemeldir. Facebook reklam yönetimi işlerine girin.

Platformda zaten rahatsanız Facebook reklamlarıyla çalışmak basittir. Bobby Hoyt, şirketler için reklamlar ayarlayabileceğini ve pasif bir gelir elde edebileceğini öğrendi. Her hafta müşteri başına 1.000 ila 2.000 dolar kazanmasına yardımcı olan stratejilerini paylaşmak için FB Side Hustle Course’u yarattı .

Facebook meraklısıysanız ve reklamları nasıl oluşturacağınızı hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsanız, bu sizin izlemeniz için harika bir seçenektir. Aslında, tam zamanlı işinizi değiştirmek için yeterli müşteri edinebilirsiniz.


7- Direk Nakliye

Çevrimiçi olarak hemen hemen her şeyi satın alabilirsiniz, yani her şeyi de satabilirsiniz. Dropshipping ile, ürünleri bile ele almadan çevrimiçi ürün satmak mümkündür.

E-ticaret mağazanızı Shopify gibi bir platformda kurun ve satılacak öğeleri listeleyin. Bir müşteri sipariş verdikten sonra, dropshipping şirketiniz ürünü doğrudan onlara gönderir. Herhangi bir envanteri tutmanıza veya yönetmenize gerek yoktur, böylece çevrimiçi satışları daha da kolaylaştırır.

Dropshipping, doğru araçları kullandığınızda ve yüksek talep gören ürünleri satarken sabit, pasif bir gelire yol açabilir. Mağazanızda güneş gözlüğü, ayakkabı, giysi, oyuncak ve daha fazlasını satabilirsiniz. Bir dropshipping mağazası kurmak çok zaman alıyor, ancak bir kez oluşturduktan sonra, daha fazla müşteri kazanmak için ağınızı ve web sitenizi pazarlamak için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.


8- Sanal Yardım

Her işletmenin, temsilci atamak için daha fazla işi olduğunda yeni bir çalışan işe alma bütçesi yoktur. Ancak şimdi sanal asistanlar sayesinde şirketler yeni projelerde ilerleme kaydederken bütçelerinin içinde kalabilirler.

Sanal asistan işleri genellikle deneyim gerektirmez ve sanal asistan olarak çalışmak için şirketin tüm iş modeli hakkında önceden bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Sosyal medya yönetiminden çevrimiçi müşteri desteğine, blog yönetimine veya grafik tasarıma kadar çeşitli çevrimiçi hizmetler sunabilirsiniz.

Sanal asistan olarak çalışmak esnek saatler sunar ve ücret, kaç saat çalıştığınıza ve hangi görevi gerçekleştirdiğinize bağlı olarak saatte 10-25 $ + arasında değişebilir. Bu işi sürdürmekle ilgileniyorsanız Gina Horkey, başlamanıza yardımcı olacak 150’den fazla sanal asistan hizmet fikri listeler . Yeni bir şeyler öğrenebilir veya mevcut ilgi ve becerilerinize uygun bir yol seçebilirsiniz.


9- Web tasarımı

Mevcut her web sitesi bir tasarımcı ile başladı. Neyse ki, web sitelerini tasarlamayı kolaylaştıran bırak ve sürükle araçlarına sahip kullanıcı dostu platformlar var. Buna rağmen, birçok işletmenin hala bir web sitesi yok veya bir facelift’e kötü ihtiyaç duyan bir web sitesi yok. Web sitelerini tasarlama konusunda deneyiminiz olmasa bile, buraya gelebilirsiniz.

Tasarım yeteneklerinizi oluşturmak için en iyi yolu kendi güzel web tasarım iş sitesi oluşturmaktır. Arkadaşlarınıza ve ailenize onlar için site tasarlayıp tasarlayamayacağınızı sorun. Bu, bir iş portföyü oluşturmanıza yardımcı olacaktır ve her yeni site tasarladığınızda, bunu kendi web sitenizin portföy bölümüne ekleyin. Bu, potansiyel müşterilerin çalışmanızın kalitesini görmesini sağlayacaktır.

WordPress.org gibi platformlardaki ücretsiz şablonlar tasarım yapmayı kolaylaştırır. En düşük maliyetle kaliteli hizmetler sunan HostGator gibi bir şirketi kullanarak siteniz için bir ana bilgisayar oluşturmanız gerekir.


10- Grafik Tasarım

Web tasarımına benzer şekilde, grafik tasarım yaratıcılık için çok fazla alan bırakır. Pinterest gibi web siteleri için grafikler tasarlayabilir, metin yer paylaşımıyla web sitesi ana sayfa banner’ları oluşturabilir veya yerel işletmeler için özel tişörtler veya iş ilanları oluşturabilirsiniz. Grafik tasarım önceki deneyimi gerektirmese de, sanatsal yeteneklere ve tasarıma iyi bir göz atmanız gerekir.

Grafik tasarıma başlamak istiyorsanız, Grafik Tasarımla İlgili Temel Bilgileri öğrenmek için Skillshare’de ücretsiz bir kursa kaydolun . Bu sınıf, grafik tasarım alanında bir kariyer sürdürüp sürdürmeyeceğinize karar vermenize yardımcı olabilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu