Kimdir

DJ Burak Yeter Kimdir, Nerelidir? Burak Yeter Hayatı ve Biyografisi

DJ Burak Yeter Kimdir, Nerelidir?. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan dünyaca ünlü DJ Burak Yeter merak edilenler arasında. İstanbul başta olmak üzere hemen hemen her şehirde festival konserler ve organizasyonlarda görmeye alışkın olduğumuz ünlü DJ Burak Yeter Trabzonspor kutlamalarında sahne alacağı duyulması ile ge gündeme gelmişti. Gelin birlikte DJ Burak Yeter Kaç Yaşında, Babası Kim? öğrenelim…

DJ Burak Yeter Kimdir?

Dünyaca ünlü DJ olan ve on parmağında on marifet olarak bilinen Burak Yeter neredeyse tüm şehirlerde konser organizasyon festival gibi etkinlerde yer alan isimdir. Bir dönem Lüks evinin kapılarını takipçileri ve hayranlarına açan DJ Burak Yeter, 5 Mayıs 1982 yılında Trabzon‘da doğmuş Türk DJ, müzik yapımcısı ve remikscidir. Burak Yeter 5 Mayıs 1982’de Trabzon doğdu. Genç yaşta müzik eğitimi aldı ve 5 yaşında klasik piyano çalmayı öğrendi. 8 yaşındayken gitar çalmaya başladı.

Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlayan Yeter, Londra’ya yerleşti ve SAE Institute’dan Ses Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Yeter, 22 yaşındayken Burn & MTV Dance Heat DJ Contest 2004’ü kazanarak tanınmaya başladı. Sonuç olarak Malta’daki MTV Dans Katı Grafikler Partisi’nde performans gösterdi. Aynı yıl, Miller Master Dj Yarışması’ndan sonra EDM sahnesinde kendine saygın bir yer kazandı.


Burak Yeter Hayatı ve Biyografisi

Yeter, 2008 yılında dünyaca ünlü ses şirketi Pioneer ile sözleşme imzaladı ve Amsterdam, İstanbul ve Los Angeles’ta profesyonel eğitim veren DJ okullarını açtı. Burak Yeter, Connection Records DJ School’un CEO’sudur. Ve bugüne kadar yaklaşık 2000 sertifikalı öğrenci yetiştirdi.

2010 yılında Yeter, 16. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri’nde Ajda Pekkan şarkısı Oyalama Beni ‘nin remixiyle En İyi Yeni Remix Ödülü’nü kazandı. Ayrıca Producer & DJ kategorisinde En İyi Yeni Ödül’e layık görüldü. 2012’de Hot Rod’da oynadığı “Mr. International” adlı yeni teklisi için bir video çekti ve 2012’de bir başka Ajda Pekkan şarkı remixi Arada Sırada ile 18. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri’nde En İyi Remix Ödülü’nü kazandı. Aynı yıl remix albümü Blue’yu piyasaya sürdü.

2013’te Amsterdam’da “Storm” adlı teklisini yayınladı. Şarkı uluslararası dans listelerinde En İyi 100’e girdi. Aynı zamanda, “Storm” şarkısı için Hollanda’da bir Müzik Videosu çekti. Başarılı geçen on yıldan sonra, Burak Yeter “New World” projesiyle kariyerine yeni bir sayfa başlattı; New World albümüyle yeni şarkılar yayınladı.

Happy adlı parça Talent Pool, Spinnin Records’ta haftanın en iyi listesine girdi. “Tuesday” teklisi ile bu başarı devam etti; Tuesday, 30’dan fazla farklı ülkede iTunes, Spotify, Shazam, Apple Müzik ve YouTube’da 1 numaraya ulaştı ve 2016 yılının en dikkat çekici şarkılarından biri haline geldi.

Tuesday parçası Sony Müzik Rusya tarafından Platinum Sales Award, Warner Music Finland tarafından Gold Sales Award, Almanya’da Platinum Sales Award ödüllerini almıştır.

Twitter 👉 Burak Yeter 

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Fevzi Kaan Türker Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu