Yaşam

Dorsilon Ne İçin Kullanılır? Dorsilon Kullanıcı Yorumları

Dorsilon Ne İçin Kullanılır? Dorsilon Kullanıcı Yorumları. Kış mevsimine girdiğimiz bu dönemlerde mevsim geçişinin de sebebiyet verdiği ciğerleri üşütme rahatsızlığı geçirilebiliyor. Bu gibi durumlarda imdadımıza yetişen bazı ilaçlar vardır ve Dorsilon Tablet onlardan biridir. Derin nefes alamadığımız ya da nefes alırken ciğerlerimizin acısını hissettiğimiz zamanlarda kullanılan ağrı kesici ve kas gevşetici bir ilaçtır.

Dorsilon Ne İçin Kullanılır?

Etken maddesi Parasetamol, Mefenoksalon olan ağrı kesici ve kas gevşetici olan Dorsilon, siyatik sinir ağrısı, bel ağrısı, bel, sırt ve boyun kaslarında spazmla beraber artan ağrılar, başın yana bükülmesi veya eğilmesi sırasında şiddetli kas ağrılarına neden olan boyun eğriliği, kas spazmlarıyla beraber görülen romatizmal veya romatizma dışı ağrılar, kas dokusu iltihaplanmaları, kırık ve çıkık ağrıları, lif gerilme ve kopmalardan meydana gelen ağrılar,  her türlü kas spazmları, strese bağlı ruhsal gerginlik ile beraber görülen ağrı ve kas tutulması, aşırı beden faaliyetlerinden sonra görülen kas ağrıları, kramp ve spazmlar, her türlü ağrılı kas spazmları ve diş çekiminden sonra görülen ağrıların tedavisinde uygulanır.


Dorsilon Tablet Kullananlar için Uyarılar

 • Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 • Ağrı kesici ve kas gevşetici bir preparattır.
 • Şayet sara (epilepsi) hastalığınız veya  kronik karaciğer  hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 • Bu ilaç ağrılı vakıalarda yetişkinlerde 10 günden fazla, çocuklarda ise 5 günden fazla kullanılmamalıdır. Şayet şikayetleriniz bu süre içerisinde iyileşmezse veya kötüye giderse ilacın alımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 • Şayet alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  veya günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 • İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. İlaçla beraber alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir. İlacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 • Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması sakıncalı olduğundan dolayı  hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Dorsilon Tablet Nasıl Kullanılır?

 • Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 • İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Dorsilon Tablet Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları 

 • Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 • Karın ağrısı, karında rahatsızlık hissi, kabızlık, bulantı, baş dönmesi, uyku hali ve yüzde ödem yaygın görülen yan etkilerdir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Dorsilon Tablet Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: uyku hali veren ve cok da etkili olmadigini du$undugum kas gevşetici.sirdalud daha faydalidir cogu durumda.

Kullanıcı Yorumu: mevsim donumlerinde cigerleri usuttugunuz hani bir nevi kemik nezlesi de denilebilen durumlarda ; gogus kafesinizin ya da her hangi bir kemiginizin sanki araba carpmıs,kamyon ezmis ya da dayak yemiscesine agrıdıgı, derin nefes alamadıgınız, nefes alırken oksururken,hapsirirken veya gulerken resmen acı cektiginiz zamanlarda agrınızı ciddi sekilde hafifleten bir kas gevsetici ve agrı kesicidir. dikkat edilmesi gereken husus ise mideniz saglam degilse alınmaması gerektigidir.

Kullanıcı Yorumu: cataflam ile birlikte kullanıldığında bütün ağrıları unutturup “vücudumuz midemizden ve sancılarından ibarettir” hissiyatı veren, henüz bir işe yaradığını görmediğim ilaç.

Kullanıcı Yorumu: spor yaparken zedelediğim boynumun ve sırtımın ağrısını yarım saat içerisinde geçirmeyi başarmıştır.. daha doğrusu geçirmek demeyelim de yarım saat önce yürürken bile canım yanarken şu an kafamı oynatmayı başarabiliyorum..

Kullanıcı Yorumu: hani insan çok fazla uyuduğunda bir sersemlik hali olur ya, işte bu ilacı bir haftadır aldığım her gün böyle hissediyorum. işyerindeki verimliliğimin azalmasından dolayı işimden olursam sebebi dorsilondur.

Kullanıcı Yorumu: boyun duruş bozuklukları sebebiyle oluşan baş ağrılarını geçiren ilaç, tabii ki doktora danışmadan almayın.

Kullanıcı Yorumu: bel fıtığı ameliyatı sonrası 2 haftadır günde 3 defa içmem için doktorun yazdığı ilaç. idrarda aşırı koku ve üre seviyesinde artışa yolaçtı bende.

Kullanıcı Yorumu: surekli kullanildiginda vucutta aliskanlik yapan ve bu sebeple ilk kullanilmaya baslandiginda ki mucizevi etkisini yitiren ilactir. yinede evde bulunmasi faydalidir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Sivilce Şişliği Nasıl Geçer? 

👉 Sivilce İzleri Nasıl Geçer? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu