Gündem

Dünyaca Ünlü Dr. Mehmet Öz: ‘Gülen’in Darbeye Karıştığı İddiası İnandırıcı Değil’

Doktor ve aynı zamanda televizyon programcısı olan Dr. Mehmet Öz 'Gülen'e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair güvenilir bir iddia yok' dedi.

ABD’de Pensilvanya eyaletinden senatör adayı olan ünlü Doktor Mehmet Öz, ‘Gülen’e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair güvenilir bir iddia yok‘ dedi. Pensilvanya’da kalacak’ ifadelerini kullandı.

Mehmet Öz: ‘Gülen’in Darbeye Karıştığı İddiası İnandırıcı Değil’

Ünlü doktor ve aynı zamanda televizyon programcısı olan Dr. Mehmet Öz, ABD’de siyasete atılmıştı.

Cumhuriyetçi partiden aday olan ve Pensilvanya eyaletinden senatoya girmek için yarışacak olan Öz, Fethullah Gülen’i savunan ifadeler kullandı.

Dr. Mehmet Öz, Washington Post gazetesine verdiği demeçte ‘Gülen’e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair güvenilir bir iddia yok. Pensilvanya’da kalacak’ ifadelerini kullandı.


Gülen Hakkında Yüzlerce Kez Hapis Cezası İsteniyor

FETÖ Elebaşı Gülen, sözde yurtta sulh konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu “Genelkurmay Çatı” ve “Akıncı Üssü ana darbe” davaları başta olmak üzere 19 ilde açılan 45 dosyada bir numaralı sanık olarak yer alıyor. Bu dosyaların 15 Temmuz’a ilişkin olanlarında, “örgüt kurucusu” sıfatıyla “anayasal düzeni ihlale teşebbüs etme”, “Cumhurbaşkanına suikast teşebbüsü”, “silahlı terör örgütü kurma ve yönetme”, “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme”, “askeri casusluk” ve “usulsüz dinleme” gibi çok sayıda eylemle suçlanan elebaşı hakkında yüzlerce kez “ağırlaştırılmış müebbet” ile süreli hapis cezası isteniyor..


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu